"Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu." (Robert Kiyosaki)

Říjen 2011

MATCH!!! :))

30. října 2011 v 22:34 Dlouhý začátek
Takže lidičky, konečně se to stalo i mně a můžu říct, že jsem se s rodinkou domluvila a jedu tam!!! :)) Zítra se dozvím, jestli teda toho 5.12., co je nejbližší možný termín, ale myslím, že to určitě klapne. :)
Mám opravdu ohromnou radost, první rodina a hned to takhle vyšlo, vůbec nelituju toho, že jsem nepočkala na další nabídky, který nemusely ani přijít. :) Páni ani nevím, co mám psát, pořád jsem docela v delíriu a ani nevím, co všechno jsme si řekli. :D Každopádně mi říkali o řízení, o tom, jaký auto budu řídit. Popsali mi celej jejich dům, budu pro sebe mít celý jedno poschodí.. hoho! :D :)) Pořád mi říkali, jak už se těší až přijedu, že doufají, že se tam budu mít krásně, a že kdybych měla jakejkoliv problém, že jim to mám hned říct, aby se to vyřešilo a tak. :) Myslím, že víc napíšu až se vzpamatuju a budu vědět čí jsem! :D :))

První telefonát s rodinkou

30. října 2011 v 12:54 Dlouhý začátek
Nejdřív se chci omluvit, že jsem sem nenapsala dřív, včera jsem potom nějak vůbec nestíhala, jelikož ten hovor posunuli, protože HD uvíznul v NY, protože jim tam začal padat sníh, potom jim pořád vypadávala elektřina, ale jinak dobrý. :D Né opravdu, mám z toho hovoru mooc dobrej pocit, oba jsou strašně moc milý, mluvila jsem teda s každým zvlášť, protože se střídali u Stelly, ale tak mi říkali, že bych měla úplně volný víkendy, že se stane jen vyjímečně, že jí potřebujou pohlídat i o víkendu, což mně osobně by teda vůbec nevadilo. :) Na zahradě mají bazén, takže přes léto bych ho mohla plně využívat, když bych chtěla, a že hlavně chtějí, abych se u nich cítila jako člen rodiny, že by mi rádi vytvořili prostředí takový, abych byla jako doma. Jejich současná au-pair, Roza, je u nich hrozně spokojená (což může říkat každej, ale u nich tomu snad i věřím). Prý, že si užívá přes týden tu přírodu kolem nich a o víkendu vyráží do NYC. :))
Vlastně přes den bych byla celou dobu sama doma a starala se o Stellu, která převážnou většinu dne prospí, tak bych měla čas třeba poklidit nebo napsat/zavolat domů a kamarádům.
Taky jsem jim říkala, že jsem tam chtěla jet vlastně hlavně kvůli tý angličtině a oni, že to chápou, a že když budu chtít, ež se můžeme domluvit a oni se mnou budou mluvit anglicky, že není vůbec problém, že mluví anglicky pořád, a že kolikrát i mezi sebou z ničeho nic začnou mluvit anglicky, jak jsou zblblý. :D Taky říkali, že podle nich určitě s tou angličtinou nebude problém, protože kolem všichni mluví anglicky, já se všema budu mluvit anglicky, televize je v angličtině, že všichni jejich známý jsou Američani, že můžu číst knížky v angličtině, budu chodit do školy a tak, takže nevidí problém v tom, že bych se anglicky nenaučila za tu dobu, co bych tam byla.
Potom mi taky HM říkala, že když by jsme se teda domluvili a já tam nakonec jela, že by jeden víkend hned ze začátku HD hlídal Stellu a ona by mě vzala do NYC, aby mi všechno ukázala, jakože jak se tam pohybovat a cestovat, kde co je a tak, abych tam nejela hned poprvé sama a nevěděla, co a jak. :) To je od ní hrozně milý. :))
No dnes máme další hovor, tak jsem na to docela zvědavá, včera mi na konci tedy řekli, že abych si to všechno promyslela, řekla si co mi vyhovuje z toho, co mi řekli a co zase ne. Oni udělají to samé a pokud budu mít nějaký otázky ještě, tak se jich mám taky ještě dneska zeptat. Tak tedy uvidíme, co dnes. Jelikož se rozhodují mezi těma více holkama, tak z toho mám strach, ale člověk nikdy neví že?! :)))

Ozvala se první rodinka!! :))

28. října 2011 v 18:45 Dlouhý začátek
Tak už i já si sem můžu napsat, že jsem dostala nějakou nabídku. 16 dní v Matching a konečně se to trošku hnulo. :) Ozvala se mi první rodinka. Mamka se jmenuje Daniela a zřejmě je to slovenka, protože mi v mailu napsala větu: PS: Hovorime taktiez slovensky a cesky. :-). Každopádně mají jenom jedno dítko, což je uplně krásný, holčičku - 10 měsíců. Chtěla jsem miminko, navíc když je jenom jedno, tak je to uplně super a ještě holčička. :) Jmenuje se Stella. Informace o nich na webu jsou moc fajn a mail od nich byl taky hrozně milej a je z něj poznat, že jsou hodný (aspoň doufám :D). Nevím co přesně teda dělají za práci, protože slovník mi to nepřeloží, ale řekla bych, že mamka něco s obchodem a ten táta něco s pojišťovnictvím asi. No ale aby jsme se dostali dál, rodinka bydlí v malým městečku Cortlandt Manor ve státě New York. Je to v naprostý přírodě a kousek od řeky Hudson. Co mi psali, tak je to asi 50 minut od nich vlakem přímo do NYC, což je myslím krásný. :) Kousek od nich je hned vlakový nádraží a asi 10 minut od nich jsou nákupáky, kina, knihovna, restaurace a kavárny, takže to se mi taky líbí. V mailu hlavně psali o Stelle, o tom, že se jim opravdu líbím, hlavně můj příběh a moje priority. Opravdu jsem z nich nadšená, zítra by jsme měli mít společný hovor, tak jsem na to hrozně zvědavá a zároveň jsem z toho nervózní. Myslím si, že když ten telefonát bude v pohodě, budou tak milý, jako se mi zdají z toho mailu a všechno bude dobrý, tak bych je možná vzala. Vím, že je to teprve první rodina, ale líbí se mi jenom jedno dítě, lokalita, ani to, že je maminka slovenka by mi nevadilo, určitě by se dalo domluvit, že by jsme mluvily třeba pořád anglicky, což stejně převážně asi budeme, když manžel je Američan. Jo taky vlastně psali, že víkendy bych měla mít volný a pokud bych chtěla, tak bych s nimi mohla chodit na tenis, do přírody, plavat nebo s nimi jezdit na kole. Líbí se mi, že jsou sportovně založený, aspoň mě donutí něco dělat. :D HAHA! Jen na kole teda jezdit nebudu, upřímně to nesnáším! :D
Každopádně uvidíme, co ten telefonát, jestli mi odpoví na otázky v mailu a jak to prostě celkově dál půjde, ale už teď z nich mám dobrej pocit, doufám, že mi ho nezkazí. :D

Pořád nic..

16. října 2011 v 21:05 Dlouhý začátek
Je neděle večer, od středy v Matching a pořád nic. :/ Začíná mě to trošku děsit a jsem z toho i docela špatná. Poslední dva dny nemyslím na nic jinýho, každou chvíli, když jsem doma koukám na mail, ale pořád nic. Připadám si už trošku jako blázen, ale v týhle fázi, kdo ne. :D Nevím, jestli když do středy nic nebude, tak mám napsat do Studenta, že jako nic nebo já nevím. Je to takový složitý, zajímalo by mě, čím to je. :// Vím, že teď není zrovna moc rodin, ale myslím si, že když už jsou, tak chtěj ty holky do konce roku určitě mít, tak kde to sakra vázne!? :)) Nechápu to, ale tak možná je to tím, že jsem mladá jelikož si myslím, že hodin práce s dětmi mám dost, ale zas jsem si myslela, že to je taky důležitý, jak to tak vypadá, tak není. :/ Holky kdyby jste věděly nějakou radu nebo cokoliv, co by mě povzbudilo, budu Vám rozhodně moc vděčná. :))

Konečně!! :))

12. října 2011 v 12:57 Dlouhý začátek
Jak už nadpis napovídá, konečně jsem se do tý fáze dostala i já a přišel mi mail, kde stálo:

Your Application has been Approved!

Prostě krása, co Vám budu povídat. :) Mám z toho hroznou radost, i když vím, že poslední dobou se to většině holek táhne, tak jsem ráda, že jsem postoupila aspoň sem. :)) Moje přihláška je tedy ve fázi "Matching" a můžu čekat na to, až si mě nějaká rodinka vybere (doufám, že nebude jen jedna :D) a hlavně doufám, že se mi hned nějaká z prvních bude zamlouvat, aby to šlo co nejrychleji. Špatný je, že jsem chtěla být do Dne díkůvzdání v Americe, což zřejmě jaksi nevyjde, ale hlavní je, abych tam vůbec jela a to co nejdřív. :)
Dostala jsem taky mail od paní Buryanové, že mi gratuluje, že jsem teda schválená a bla bla a plno informací o tom, jak to teď bude a tak, ještě to musím všechno vstřebat a prostudovat. Jsem na to všechno hrozně zvědavá, už ať je všechno zařizování za mnou a já letím (to bude ale ještě trvat).
Taky doufám, že jste rádi i za mě, že jsem konečně pokročila! :D :)) Já tedy ráda jsem a ne málo! :P

Úplný začátek

6. října 2011 v 23:52 Dlouhý začátek
Ahojky lidičky,

tenhle blog jsem si založila proto, abych mohla být součástí menší skupinky českých au-pair, které jsou v USA nebo se tam právě chystají, jako třeba já. Všechny si píší blog, tak jsem si řekla, proč si ho taky nezaložit a nesdílet s nimi taky svoje zážitky. :)

Jak to všechno začalo?
Do USA jsem chtěla snad od doby, co jsem uměla mluvit. :D To trošku kecám, ale je to opravdu dlouho a tak už moc nevím, kdy přesně to bylo. :) Je to můj sen a hlavně ani nevím, proč a kdy přesně to u mě začalo, některým lidem v mým okolí to už slušně leze krkem, ale ti co mě mají rádi, tak si vždycky rádi poslechnou nějaký nový informace co vím o USA a tak podobně. :) Ráda o tom mluvím a zjišťuju nový info.
Já vlastně vždycky chtěla jít na vysokou a měla jsem hrozně velký plány, co se mnou bude, ale to bylo jen na základce, na střední, když jsem viděla, že fakt budu muset zabrat, aby ze mě něco bylo, tak jsem si radši vybrala druhou a jednodušší variantu a to, proplouvat jen tak tak a udělat maturitu. Přihlášky na vysoký jsem podala, poctivě objela všechny přijímačky, ale ke vší smůle (možná všemu štěstí) mě nikam nevzali. Začla jsem tedy vymýšlet, co bych mohla dál dělat a nenapadlo mě nid jinýho, než si začít plnit svůj sen. Začla jsem hledat na internetu všemožný varianty toho, jak bych mohla do USA odjet a nejjednodušší a nejlevnější mi přišla právě au-pair. Na začátku prázdnin (července) jsem ale byla ve Francii, pak v Římě a Florencii a na vyřizování žádosti na au-pair nějak nezbýval čas ani nálada. Všechno jsem začla řešit hrozně pozdě a dávala si na všechno dost času, a tak to dopadlo, jak to dopadlo a na pohovor jsem se dostala až 15. září, což je relativně pozdě, když bych tam rozhodně na Vánoce chtěla být, no teď uvidíme jak se to dál vyvine. Pohovor jsem měla v Liberci ve Student Agency, kde jsem měla domluvenou schůzku na 10:00. Přišla jsem o něco dřív, vlezla dovnitř a představila se, paní Zikmundová hned věděla oč jde, tak mi řekla ať se posadím a vše se začalo řešit. Vyplnila jsem "psychotest" (některý otázky byly opravdu trapný, př.: Když jdu ven, oblékám se hodně sexy?! .. to pardon, ale to mi jako psychotest moc nepřijde). Paní Zikmundová mi zkontrolovala přihlášku, koukla na fotky a na video a mohly jsme se pustit do konverzace v angličtině, myslím, že žádný těžký otázky nepadly a proběhlo to v pořádku. Po intwrview v angličtině jsem se dozvěděla všechny potřebný informace o dalším postupu a co mě překvapilo bylo, že před odletem musím pracovat na Pre-departure projectu. :D Ha! Neměla jsem do tý doby tušení oč jde, ale po tom, co jsem zjistila, čeho se to týká, tak jsem si řekla, že to asi nebude tak hrozný. :)
Dnes, 3 týdny od mého pohovoru, jsem už ve třetí fázi přihlášky, a to: Review by AuPairCare, teď už jen stačí čekat na fázi "Matching" a rodinky mi budou chodit (teda snad). V posldní době o češky asi v Americe moc nestojí nebo nevím, každopádně doufám, že do konce roku odletím, jinak nevím, co tu budu dělat.
V týhle době se nejvíc zajímám o ostatní au-pair, který už v USA jsou nebo hledám holky, který by případně mohly letět později se mnou. :) Je to hrozně zábavný říkat si, že za pár měsíců tam člověk bude, ale vlastně neví, co bude. :))