"Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu." (Robert Kiyosaki)

Prosinec 2011

Social Security Number

21. prosince 2011 v 0:10 Život v New Yorku (1)
Asi se divíte, že po tak krátký době další článek. :D Taky se divím, nebojte se nic.. :))
Každopádně si myslím, že zařízení SSN možná stojí za zmínku. :)
Dnes jsem tedy byla dohodnutá s HD, že spolu zajedeme na to Social Security, nemohla jsem jet sama, jelikož on sám říkal, že neví kde přesně to je, že by mi ani nemohl poradit, tak jsme po obědě vyrazili. Vzali jsme s sebou i Stellu, protože co by tu dělala sama že? :D Je to v Peekskill, je to takový starý městečko, fakt krásný na pohled, jak z filmu a dokonce tam prý i v létě natáčeli nějakej film s Gwineth Paltrow, ale prý tam bydlí hlavně hyspánci a taková ta chudší komunita Ameriky. No ale to jsem docela odbočila. Budovu jsme nakonec našli a uvnitř to bylo taky jednoduchý. Vyplnila jsem si nějakou tu žádost o SSN, dala k tomu pas spolu s I-94 a J-1. Paní si všechno vyplnila do počítače, pak mi vyjela něco jako potvrzení, a že si mám zkontrolovat všechny údaje, jestli jsou správně. Byly a tak mi jen řekla, že mezi pěti až deseti dny mi to přijde. To bylo celý, ani to nebolelo a hlavně tam nikdo nebyl, což bylo fajn. :) Odtamtud jsem se ještě potřebovala stavit na poště něco poslat, kde jsem si rovnou koupila zásobu známek, abych nemusela dlouho na poštu a mohli jsme jet dom. :)
To je tak asi vše zajímavé z dnešního dne.. krom toho, že jsem konečně i viděla na skype mojí Týnušku a hlavně s ní mluvila! :)) Teprve po druhý, hrozný to je, ale zvládáme to snad dobře. :))

Velmi vyčerpávající víkend aneb NYC a nákup vánočních dárků

19. prosince 2011 v 5:26 Život v New Yorku (1)
Na tenhle víkend jsem se opravdu strašně moc těšila. Kdo by se taky netěšil na první návštěvu NYC vůbec, že? :)) Řeknu Vám, když jsem vylezla z Grand Central Terminal, první co jsem vypustila z pusy bylo:"No ty vole!". Jakože fakt. :D Porstě ty obří budovy kolem mě, všude mraky lidí a všechno, naprosto jinej svět než na kterej jsem zvyklá. :)
První zastávka, kam jsme měly s HM namířeno byla St. Patrick's Cathedral. Já teda katedrály a kostely nesnáším, ale řekla jsem si ok, půjdu se podívat dovnitř, když už jsem tu. Vešly jsme dovnitř a já si jen říkala, jak se takovej kolos může vůbec do NYC vejít. :D Hlavně to člověk nepřijde, jak jsou kolem ty mrakodrapy. :D Nejvíc, co mě ale dostalo bylo, že prostě uvnitř bylo teplo. :D Tak to říkám HM a ona, že američani by neseděli ve studeným kostele. :D Vtipný no, ale asi na tom něco bude. Navíc tam byly prostě plazmový televize a prostě celkově to kazilo dojem obyčejnýho kostela, ale uvnitř to bylo fakt obří. :) Viděla jsem taky Bryant park, takovej malej parčík, ale takovej příjemnej, ono uprostřed těch mrakodrapů je myslím každá zeleň příjemná. :) Dál jsme pokračovaly směr Rockefellerovo centrum, protože jsem za každou cenu chtěla vidět vánoční stromek. :) No teda, čekala jsem, že bude větší. :D S HM jsme to řekly obě a ona pak říká, že jsme asi moc nenažraný. :D Každopádně náš stromeček v Hrádku (kde bydlím), se mi líbí mnohem víc, jen teda nemáme na vršku hvězdu od Swarovski za 1,5 milionu dolarů. :D Trošku větší rozdíl! :D Každopádně to tam ale vypadá hrozně pěkně, navíc pod tím to bruslení a všechno prostě takový americký. :) Co mě teda překvapilo bylo, že na tom kluzišti může být jen určitej počet lidí a určitou dobu, potom je vyženou a pustí tam další skupinku. Je to fakt na prd, ale i přes tohle tam stála hrozná řada na to bruslení. ;) Od stromečku jsme se vydaly směr Times Square a řeknu Vám, přijít tam večer, jak to fakt všechno svítí a bliká, ak je to asi lepší první zážitek. :D Nééé jako líbilo se mi to, ale mohlo to být možná i lepší. :D Třeba ty slavný schody, to mi ani nějak nedošlo, jak malý to je. :D Já čekala, že to bude obrovský. Chtěla jsem se tam vyfotit potom až bude tma, ale bohužel jsem na to nějak potom zapomněla. :/ První zastávkou na Times Square muselo být bezpodmínečně Disney Store, kde jsem si díky Terezky tipu chtěla koupit mega Minnie za 25USD, bohužel prý Sold Out! Hlavně, ež na netu jí mají pořád, hajzlové! :D Pořád nevím, jestli si jí objednat nebo ne. Uvidíme, ještě je čas, než skončí slevy nebo začnou další. :D Potom jsme se taky zašly podívat do M&M's store, kde je všechno tak hrozně drahý. :D Třeba tam měli trička s těma bonbonkama za 25USD a dneska jsem je viděla ve Walmartu za 7,50USD. :D Takže si je tam prosím nikdo nekupujte! :D :))


Odsud jsme šly rovnou na oběd, HM vymyslela, že půjdeme do Dallas BBQ, že tam vždycky bere všechny, kdo k nim přijedou na návštěvu na Margaritu, ale bohužel tu já nemůžu, jelikož mi není 21, tak jsem si ale dala Virgin Pina Coladu a byla vynikající. Nejlepší, co jsem kdy měla! :) Nebylo to totiž tekutý s tunou ledu, ale prostě Pina Colada ledová tříšť! :)) Mňamka. Když se číšnice ptala, jestli chci normal nebo big, tak jsem řekla big a to byla chyba. :D Takovej obr to byl, ale nakonec jsem to skoro celý vypila. :))


Na oběd jsem si dala pravej americkej Cheeseburger s výýýbornýma hranolkama. Já tohle normálně nejím (cheeseburger) a ač to nebylo špatný, tak myslím, že to ani jíst nezačnu. :D Zas takovej zázrak to není, ale pro informaci přikládám foto. :))


Nesnědla jsem snad ani půlku, fakt to je moc. :D Možná se to nezdá, ale je to šílená porce. Ty hranolky zas možná vypadají hrozně, jak mi říkala moje mamka, ale lepší jsem fakt nikdy nejedla! :)) Takový ty pravý domácí z brambor a ne zmražený a usmažený. :) Fakt moc dobrý. :))
Po jídle jsme se chtěly jít podívat hlavně do ToysRus, protože mi HM říkala, že tam mají obří ruský kolo uvnitř. PO cestě jsme se ještě stavovaly v Yankees shopu, hledala jsem tam mikinu, co jsem si vybrala na netu, ale neměli jí tam.. zklamání. :/ Potom jsme šly do mého oblíbeného Aeropostale, kde měli minimální slevu 50%, ale většina byla minimálně 60 nebo 70, takže super. Trička za 5USD a takový. No myslím, že jsem už vykoupila celej Aeropostale, takže se můžu těšit na novou kolekci. :D Každopádně mám aspoň konečně pořádný spodní prádlo. :) Dokonce i HM si tam koupila asi 2 nebi 3 tílka a trička neteři. :) Navíc tam byl Santa Claus, a když jste si tam něco koupili, tak jste se s ním zdarma mohli vyfotit, oni Vám to dokonce hned vyvolali a dali do takovýho docela pěknýho papírovýho rámečku s vánoční tématikou a nápisem Aeropostale. My, že jsme si obě něco koupily, tak jsme mohly mít dvě fotky. Jednu máme normální a druhou bláznivou a obě se moc povedly. :) Navíc mikču, co jsem si objednala naposledy z toho Aeropostale, tak u pokladny měly obě slečny, jen v jiný barvě. :D Tak jsem si přišla docela in a cool. :D Nakonec jsme teda i došly do ToysRus, kde se stála před vchodem fronta, aby lidi vůbec vpustili dovnitř a uvnitř byl potom naprostej blázinec. Tolik lidí tam prý HM nikdy neviděla a to tam prý chodí docela často něco kupovat Stelle. No po asi 5ti minutách jsme to vzdaly a hnaly se východem ven. Bylo to fakt šílený a navíc vedro na padnutí. Potom už jsme jen udělaly pár fotek na Times Square, protože už se tak nějak setmělo a šly jsme směrem na Grand Central Terminal na vlak. Bylo to celkově takový krátký a uspěchaný, ale New York se mi fakt moc líbil. Možná se tam vydám v sobotu sama, uvidíme. :) Díky dnešku jsem zjistila, že být sama a mít na všechno klid není občas tak špatný. :)) Ale New York je možná lepší objevovat s někým, aby byla sranda a měl Vás kdo fotit u těch zajímavých monumentů. :D

Dnešek probíhal v trošku jiném duchu. Původně jsem chtěla spát tak do 11 s tím, že jsem si na 11:00 nařídila i budíka, ač mi bylo předem jasný, že takhle dlouho spát nebude, ale kdyby náhodou. :) Nakonec jsem se vzbudila nějak před devátou, to je taková moje hranice.. dýl mi to prostě zatím nejde. :/ No každopádně jsem dneska měla v plánu nákup vánočních dárků pro mojí host famílii, původně jsem měla jet s Barčou, ale s tou jsem se viděla v pátek večer, když mi na rychlo volala, jestli se mi nechce s ní jet do Mall. Jela jsem a koupila jsem si kabát ve Forever 21 za 25USD, no nekup to. :D Je fakt krásnej a určo se mi bude hodit. Když ne tady, tak doma určitě, protože ráda chodím na plesy a tak. :) No ale zpátky k tématu, v pátek mi Barča řekla, že asi v neděli nebude mít čas, tak jsem jí řekla, ať mi jen potom dá vědět, jestli pojede se mnou nebo ne, že kdyžtak pojedu sama, že mi to nevadí. Nakonec se teda neozvala, já jsem si ještě ráno volala s rodičema a po 11. hodině jsem vyrazila směr Shopping center. :) První zastávkou byl Marshall's, je to obchod, kde mají různý značkový věci, boty, hračky, kabelky a já nevím co všechno, za snížený ceny, protože to, co stáhnou z obchodů, tak jde právě sem. :) Málem jsem si koupila svetr Ralph Lauren za 20USD, ale tmavě modrej měl 3/4 rukáv a to mi prostě nesedí, a když už měli s celým rukávem, tak jen tmavě růžovej. Což o to, ten se mi na ramínku i líbil, přes to, že nemám ráda růžovou, ale já v tom vypadala jako nějaký to "candy" nebo tak něco, takže jsem to zavrhla. Škoda no. :/ Fakt teplej svetr a hezkej. Jak upletenej od babičky mi to přišlo trošku. :D :) No tam jsem strávila asi hodinu, koupila nějaký dárky a nějaký potřeby na Scrapbook a pokračovala do Walmartu. Tam jsem si koupila nějaký dobroty, zase něco na Scrapbook, ústní vodu, kterou jsem postrádala celou dobu, co jsem v USA a dárek pro HD. Taky kalhotky Fruit of the Loom, bylo jich tam 5 za 5USD. :) To u nás člověk nekoupí ani u vietnamců, co? :D No když jsem byla ve Walmartu, tak mi volala Barča, že jako jestli jsem jako už vyjela, tak jsem jí řekla, že jsem ve Walmartu, a jestli chce, aby za mnou přijela, tak ona, že za půl hodinky tam bude. Já mezitím ještě pokoukala, abych nestála venku na mraze. Odnesla nákup do auta a Barča mě vyzvedla před vchodem. Jely jsme do Mall, potřebovala jsem něco vyměnit v Aeropostale, kde jsem si nakonec koupila další kalhotky a triko. :D Jsem fakt hrozná. :D Ale s dlouhým rukávem, ty jsem měla jen dvě doteďka a v zimě se to hodí, je to teplejší, obzvlášť když chodím na dlouhý procházky s kočárem, tak se to hodí. :) Pak jsem šla do Hallmark, koupila nějaký přáníčka a Barča mě zatáhla ještě do jednoho krámu, kde si chtěla koupit něco třpytivýho na silvestra. Nakonec jsem si tam koupila já dvě voňavky, takový obyč, ale měly 2 za 10 USD a voní fakt pěkně. Tohle se prostě nikdy neztratí. :) Potom mě vzala zpátky k mýmu autu a já si ještě zašla do Michael's, je to obchod pro šikovný ruce. Mají tam všechno, jako v tom A.C. Moore, co jsem určitě už zmiňovala v jednom článku. Tam jsem koupila hodně věcí na Scrapbook, měla jsem i slevový kuponky, co nám chodí domů, tak jsem i dost ušetřila a pak už jsem se vydala směrem domů. :)

Byl to opravdu dlouhý a vyčerpávající víkend. Je tu teď 23:25 a já jsem totálně unavená a vyčerpaná, možná dolova vyšťavená, jak se říká. Teď už jen, jak říkají na Coolu: vyčůrat, pomodlit a spát. :D Snad se Vám článek bude líbit, když jset si na něj museli počkat. Snažila jsem se to aspoň tak nějak popsat tak, jak jsem to opravdu viděla a cítila. :)
Určitě sem přidám ještě dnes nebo zítra komplet fotky z NYC. :))

První dny hlídání a první nákupy

16. prosince 2011 v 21:41 Život v New Yorku (1)
Takže, na začátku bych chtěla hned říct, že jsem plánovala napsat článek ve středu, protože prostě jsem na to měla chuť, věděla jsem, co chci napsat, ale bohužel mi nešel net. Nikča mi včera řekla, že jsem to mohla napsat do Wordu, ale to mě prostě jak nějakou hloupou bloncku nenapadlo. :D Takže se omlouvám, ale je to až dnes. :))

Co se všechno stalo? Po pondělku, který bylo naprosto katastrofální se to všechno lepší. Doopravdy všechno. Se Stellou už jsem kamarádky, pořád se mnou mazlí a dokonce včera i dneska šla odpoledne normálně spát. Včera jsem jí dokonce hlídala až do večera, protože HM měla Vánoční večírek v práci, tak jsem jí uspávala i večer a víte co? Během minuty byla tuhá. :) PRostě je to skvělý, když to takhle vychází. :) Zrovna teď právě spinká, je to skvělý. :)) Ale nepředbíhejme, úterý sice nebyl žádnej zázrak, ale bylo to lepší. :) Tam se nic zajímavýho podle mě nestalo. :) Ve středu HM pracovala z domu, takže jsem začínala až dýl, potřebovali jsme s HD ještě vyřídit nějaký věci, takže jsem ve středu pracovala asi jen 2 nebo 3 hodinky, nic závažnýho. :) Docela jsem nic nedělala no. :D Ráno jsem mluvila s mamčou a potom jsme jeli. První jsem si koupila ve Walmartu konečně sprcháč, měla jsem jen zbyteček ještě z domova takovou tu mini lahvičku, protože tady jsem dostala jenom takový to tuhý mýdlo a já ho fakt ze srdce nenávidím. :D Pak jsem si koupila hrníček ve tvaru hlavy sněhuláka a Pringles, to jsem potřebovala. :D Určitě to co nevidět (možná ještě dnes) vyfotím a hodím sem. :) Potom jsem si koupila župan. No řeknu Vám, ty ceny tady.. občas se musím smát. Ten župan stál původně 44 USD, byl zlevněnej na 22 a já ho díky nějaký slevový kartě měla za necelých 16, tak jako nekup to že? :D Je fakt dokonalej a teploučkej, včera jsem ho poprvé ozkoušela. :)) No přijeli jsme z toho všeho docela pozdě, ukázal mi totiž Mall tady kousek od nás, tam jsme ještě nebyli a s radostí jsem zjistila, že je tam Hollister!! Jupíí..!! Je tam teda i třeba Macy's, ale pochybuju, že si tam někdy něco závažnýho koupím, ale HM říkala, že když jsou tam slevy, tak se vyplatí tam jít. :) No tak uvidíme až tu budu dýl, třeba tam budu pečená, vařená že? :D Navíc tam byl takovej vánoční koutek, kde dokonce seděl Santa Claus a mohli jste se s ním vyfotit, určitě se tam vrátím a tu fotku si udělám. :D No odpoledne měla přijít koordinátorka, Celia. Měla jsem z toho trochu strach, ale nakonec to bylo super, hrozně přijemná ženská, taková postarší a prostě hrozně pohodová a hezky se s ní povídalo. :) Navíc víte čím jezdí? Jaguárem.. jako hustá paní ne? :D No když odešla, začli jsme všechno chystat na tu velkou narozeninou párty naší Stelly, jelikož v neděli to nějak nevyšlo, takže se to muselo udělat takhle. :) Máme asi tisíc fotek, všichni jsme fotili jak zběsilý, protože jí udržet v klidu sedět, to není v lidských silách! :D :D Hlavně jsme měli na pilno, protože po šestý hodině jsem zase měla srázek s Barčou, češka, co bydlí tady u mě v městečku, asi 5 minut ode mě a je tu od června. Takže Barča se spožděním přijela asi po půl sedmý, protože měla problém s navigací. :D No nevadí, přišla se představit, něco se prohodilo a mohlo se jít. :) Je to skvělá holka, nasmály jsme se, pokecaly, plácaly jedna přes druhou a prostě to bylo fajn, pořád jsme si měly co říct. :)) Jely jsme do Dunkin Donut's a dala jsem si tam horkou čokoládu, řeknu Vám, už to nikdy víc neudělám. Nic sladšího jsem nikdy nepila. :D Tady mají fakt všechno tisíckrát sladší, jak u nás. :D Fakt blé, ale vypila jsem to, to jo.. to by mi zas bylo asi líto to tam nechat. :D No a vlastně v neděli jsem si objednala velkou zásilku z Aeropostale a ve středu přišel balík. :)) Měli akci, že pokud utratíe 100USD, tak máte poštovný zdarma a ještě Vám strhnou 25USD, takže jsem si za nějakých 80 dolarů koupila 8 věcí, mezitím i mikina a svetr, takže každý mě vyšlo na 10 dolarů.. no to je krásný si myslím. :) Navíc jsem si objednala taky ve středu, Adidas botky na běhání, tak se nemůžu dočkat, až přijdou. :))

Každopádně co mě čeká a nemine tento víkend! :)) Zítra vyrážím s HM do NYC!! Konečně.. no konečně, jsem u nich týden, takže si myslím, že je to tak akorát, určitě se pka tedy těšte na článek z NYC a hlavně fotky, jsem maniak do focení, takže jich asi nebude málo. :) Pokoupím nějaký suvenýry, musím koupit spousty pohledů a poslat je do Čech a kamarádům do Francie a to je snad vše. Jo vlastně musím navštívit Disney Store, protože Terezka mi dala typ, že tam stojí Minnie Mouse velikosti 27" (asi 68 cm) jen 25USD!! Takže tu musím mít.. a možná koupím i něco Stelle k Vánocům, uvidím. :)) Každopádně na neděli mám domluvený den opět s Barčou, vyzvednu jí a poprvé pojedu sama autem. :D Ale jo, to zmáknu, sice je to velký, ale jezdí se s tím opravdu skvěle, musím mít pod zadkem polštářek, abych líp viděla dopředu. :D No každopádně máme v plánu koupit svetr se sobama, na kterým jsme byly domluvený už asi měsíc, než jsem přijela do USA a musím si udělat tu fotku se Santou. :D To je asi vše, tak uvidím, jak to všechno dopadne a jaký to bude. :)) Určitě se těšte na moje první opravdový zážitky z USA! :))

P.S.: Zase nehleďte na chyby, nechce se mi to po sobě číst! :D :))

První týden v USA :))

13. prosince 2011 v 2:55 Život v New Yorku (1)
Tak je to tu, něco jako to malý výročí pro mě tady, je to jen týden tady, jasný, je to krátká doba a čeká mě toho ještě taková hrozná spousta, ale řeknu Vám, dnešní den, nejhorší den snad v mým celým krátkým životě. :D Nic namáhavějšího jsem nezažila, prostě první den, jak má být. :D Celou noc jsem nemohla spát, asi proto, že jsem byla nervózní z prvního dne hlídání a nebo nevím, potom se Stella vzbudila brzy a nakonec potom nechtěla za celý den zahmouřit oka a řvala skoro v kuse, takže jsem si neodpočinula ani na chvíli. U oběda jsem pořád hlídala, co, kde a tak. :/ Snad už to bude jen lepší. Zítra má narozeniny, 1 rok. :) Je to velká událost a jedeme s ní na prohlídku k doktorovi, tak jsem na to docela zvědavá, jak to tu chodí. ;) Navíc má HM fotku ze dne, kdy jí byl 1 rok a Stella vypadá fakt uplně stejně jako ona, tak jsme vytvořili stejný dort, aby byla stejná fotka. :) Je to roztomilý. :))
Každopádně ještě pár dní nebo spíš týdnů, jako byl ten dnešní a myslím, že to tu rok nezvládnu, to beze srandy. :D Byl to opravdu dlouhý a náročný den, ale HM mi řekla, že i přes to všechno jsem to zvládla skvěle, což každýho potěší, když jsou spokojený. :)

První dny v rodině

11. prosince 2011 v 3:51 Život v New Yorku (1)
Když už byl první článek, proč se nevrhnout i na další, když je jednou čas, že? :)
Ve čtvrtek večer mi bylo řečeno, že v pátek můžu spát, jak dlouho budu chtít, ale smaozřejmě je to člověku bblý, tak jsem si pro jistotu nařídila budík na 8:30, abych do devíti vylezla nahoru už trošku jako člověk, ale samozřejmě, když člověk může, tak nespí a já vstávala v 7:45, tak jsem ale všem odepsala aspoň, převlíkla se a šla nahoru. Nasnídala se, chvíli si pohrála se Stellou a už jsem byla domluvená, že v 10 mýho času budu mluvit s rodičema a jelikož nám to furt blblo, neslyšeli jsme se, pak zas jo, pak to hučelo a tak, tak jsme si toho moc neřekli, ale zítra s nimi budu mluvit znovu, tak uvidíme. :)
Po teleofnu s rodiči jsem pak šla nahoru, hlídala Stellu, pak jsme s ní šli na procházku, aby mi HM ukázala, kam s ní můžu s kočárkem chodit a tak. Tolik nádherných baráků tady kolem, někdy si vezmu foťák a všechny Vám je vyfotím, opravdu nádhera. :) No každopádně pak jsme přišli domů a Stella šla spát, tak jsme stihli něco udělat, ukázat mi jak funguje pračka, trouba a všechno kolem. Potom byl oběd a potom už jsme zase jeli tady kolem ukázat mi, kde jsou nějaký obchoďáky, podívat se do knihovny a kde je pošta a tak. Samozřejmě jsem musela já řídit a řeknu Vám, sice velký auto, ale krásně se to řídí a vůbec se nebojím, teda aspoň po dnešku a dalším řízení. :) Jen jsem malinká a špatně vidím na kapotu a předek auta, ale to už jsem vymyslela, takže dobrý. :D No byli jsme se podívat všude možně, je toho tu všude mraky, ale nikde takový to Shopping centrum, na kteýr je člověk zvyklej od nás, prostě uzavřenej prostor s obchodama. Tohle je všechno prostě parkoviště a kolem ty krámky, do kterých se chodí zvenku do všech. Je tu blízko teda Walmart, Marshall's, jak jsem se dozvěděla, tak tam berou věci z jiných a dražších obchodů a tady to mají levně, pak nějaký obchody s botama, pošta, knihovna (krásná nová a moderní), BJ's, což je něco jako MAKRO u nás a mnoho dalších supermarketů od jídla počínaje, elektronikou konče. Navíc všude kolem Mekáče, Dunkin Donuts nebo i Wendy's. Do Dunkin Donuts se musím v blízký době určitě jít podívat a nějakej ten pravej americkej Donut si dát. :) Chtěli jsme se jet podívat i do fitka, ale už bylo pozdě, tak jsme to nestihli. :) Hrozně se mi ale líbilo, že když jsme byli v nějakým obchodě a kupovali jsme jídlo, tak se mě HD ptal, jestli tohle mám ráda, co z tohodle mám radši a jestli chci tohle a tak. Je to hrozně hezký. :) Jo zapomněla jsem říct, že jsem to všechno absolvovala jenom s ním a HM byla doma se Stellou. :) No ale to jsme byli v obchodě, jmenuje se to A&C Moore a prostě je to obchod pro šikovný ruce, mají tam fakt uplně všechno a zamilovala jsem se do toho obchodu. Mají tam asi milion věcí pro tvorbu Scrapbooku, o kterým jsem si půjčila v knihovně knížku a určitě se na něj vrhnu, protože jsem si i jeden koupila. :)
No jinak to samý dneska, ráno jsem vstala asi v půl 9 teda (už se lepším). :D Šla jsem se osprchovat, umýt si hlavu a už na mě křičí Daniela, jestli jsem vzhůru, asi slyšela vodu, mně to totiž přijde jak dům z papíru, protože je tu hrozně moc skoro všechno slyšet. :D Je to hlavně, jako kdyby mi nad hlavou chodili koně. :D No tak jestli nemůžu pohlídat na chvíli Stellu, že se chce jít taky vykoupat, tak jsem jenom shodila ručník z hlavy a šla. :) Potom jsem Stellu vzala ven a usnula mi, jenže jsem jí vzbudila, když jsme přišli z venku a musela jsem jí vzít z kočáru domů, pak už ani nechtěla spát. :/ Tak jsem pomohla s obědem, nakrmila Stellu, ale chuděra nemohla ani teď spát, bolely jí zoubky a clelej den hrozně ječela a hrozný, fakt šílenej den. Kolem půl třetí se vrátil HD, byl na kontrole (něco jako STK u nás) s autem, najedli jsme se, a že zase pojedeme řídit a kouknout se dotoho fitka a ještě někam. Tak jsme jeli a třeba ty fitka, byli jsme ve dvou a ani jedno není podle mých představ, ale promyslím si to. :) byli jsme taky v tom dolarovým obchodě, jak je tam všechno za dolar a docela dobrý věcitam mají, ale zas i blbliny, ale pak když chce člověk jenom někoho pobavit nebo koupit něco pro srandu, tak stačí že jo. :) Vlastně vedle toho A&C moore je Party shop a mají tam všechno na party, takový ty balonky nafounkutý, jak je tam Happy Birthday a tak, fakt super to vypadalo, někdy se tam půjdu podívat. :)
Dnes když jsme přijeli domů, HM pekla jak o život cukroví a všechno. :D Tak jsme s HD ujídali těsto, pořád nám říkala, že nám bude zle, ale nebylo, teda aspoň mně není, nevím jak jemu. :) Tím ais pomalu končí můj skoro třetí den u rodinky, protože pak jsem tam s nima chvíli byla, hlídala Stellu a potom mi psala Nikča, že má čas a můžeme si konečně zavolat na Skype, tak jsem neváhala a šla. Kecaly jsme spolu hodinu a prostě fajn, zasmály jsme se a hlavně je fajn se podělit o to všechno s někým, kdo zažil to samý před krátkou dobou. :) No teď je asi 21:49 tady a já se jdu vykoupat a jdu spát, každej den mě tu hrozně zmáhá. Takže dobrou noc a třeba brzy zase naviděnou! :))

P.S.: To samý o u prvního článku, neřeště chyby a buďte rádi, že jsem sem něco napsala! :D Díky! :))

Orientation a příjezd do rodinky

11. prosince 2011 v 3:24 Orientation
Tááák lidičky, konečně jsem se dobrala k článku a vezmu to celý od začátku. :) Podotýkám, že jsem ho měla minimálně 5x rozepsanej, ale bohužel, ho dopisuju až dnes.

V pondělí ráno mi ve 3 hodiny zazvonil budík. bylo to šílený, protože jsem usnula nějak kolem jedný ráno, takže dvě hodinky spánku a jak asi všichni víte, tak je to horší, než nespat vůbec. Ráno hrozně lilo, ale cesta na letiště proběhla bez problémů, měla jsem těžkej kufr, tak jsem musela vyndat sladkosti a pak už to bylo dobrý. Měla jsem 23,8, takže v pohodě, kdo by se chystal a bojí se, že bude mít trochu nadváhu. :) Na letišti jsme se potkaly s Marťou, fakt hrozěn suprová holčina, na letišti byla s maminko, já teda s oběma a s mojí nejlepší kamarádkou, Týnou. Asi hoinku před odletem jsme se rozloučili, plno slz a pak se šlo. :) U gatu jsme čekali asi jen potom 15 nebo 20 minut a šly jsme do letadla. :) Let do Frankfurtu měl trvat skoro hodinku a půl a nakonec to trvalo jenom hodinu, takže skvělý. :) Ve Frankfurtu jsme měli tím pádem ale skoro 4 hodiny času, tak jsme se trochu prošly, sedly si do Starbucks a potom si koupily něco malýho k jídlu. Potom jsme už prošly opět kontrolou a sedly si k našemu Gatu. po asi půl hodině už začly vyvolávat do letadla.
V letadle jsem měli sedět po třech ještě s jedním pánem, ale jelikož bylo místo, tak jsme se s ním domluvili, že on si přesedl na jiný kraj a my tam měly 3 sedačky teda jen pro sebe, to bylo moc fajn. :)) Jídlo teda hnusný, nejdřív na nás nezbyly těstoviny, tak jsme dostaly jídlo pro vyšší třídu, ale jako jestli tohle je lepší, tak to nevim. :D Prej nějaký sea food, ale vypadalo to (promiňte mi ten výraz), jako kdyby Vám někdo nablil do talíře. :D Když mi řekla, že je to sea food, tak jsem jí řekla, že ho nechci, že nebudu jíst, tak mi řekla, že se pokusí najít něco jinýho. Po asi 10 minutách přišla, a že našla.. prý: It's and elephant, it's vegetarian food. I hope you like an elephant. :D Tak to jsem měla docela šok, ale nakonec to byla nějaká těstovina s nějakou srágorou, ale dalo se to sníst. :) Každopádně let byl hodně douhej, unavující, nudnej, ale zvládly jsme ho na jedničku. :)
V Newark jsme každý museli podstoupit tu kontrolu, nevím teď, jak se tomu přesně říká, prostě ukázat vízum, naskenovat otisky prstů. měla jsem z toho hrozný strach, že nebudu rozumět, ale nakonec mi jen řekl Hello a pak na konci: Have a good trip, takže dobrý. :) Potom jsme si šly pro kufry a když jsme vyšly ven, nikde nikdo od AuPairCare. :D Docela panika, ale nakonec Marťa zašla na nějaký to pomocný oddělení a tam jsme pak na něj šly počkat. :) Takže všechno ok. :) Pak nás vyzvedly, přijely jsme do hotelu, dostaly základní info a šli na pokoj, kde už byl jeden kufr a obsazená postel, ale nikde nikdo. Jelikož jsme už nestihly žádnej bus do Mall, tak jsme se šly najíst do hotelové restaurace, dala jsem si pizzu, ale jelikož u nás byly asi 2 nebo 3 hodiny ráno, tak jsem do sebe ztěží dostala dva kousky a bylo mi zle. Když jsem přišla na pokoj, tak mi to nešlo nějak otevřít, ale jedna holčina mi pomohla a vzápětí jsme zjistila, že je to moje spolubydlící, frnacouzska, s kterou jsem se už skámošila předtím na FB. Hned na mě spustila a mluvila a mluvila, já ospalá a unavená jsem sotva stíhala, ale dobrý. Nakonec jsme spolu byly pak celý školení a jelikož bydlíme ani ne 20 minut od sebe, tak se budeme i dál vídat a pořád si píšeme, jmenuje se Ornella, ale říkám jí (i ostatní všichni) Orné. :) No Orientation, co Vám budu nalhávat, nic nudnějšího jsme nezažila. :D V úterý ráno to ještě šlo, jsme se tak jako poznávali a byla docela sranda, ale potom? Konečná! :D Navíc první oběd, jako studený sendviče, co nevypadají jako sendviče, divný tortily atd., no hnus velebnosti, co Vám budu povídat. Na večeři jsem jela potom s Anet, další češka, kterou jsme tam s Marťou potkaly, jelikož v úterý se jelo na výlet do NY a já nejela, kdžy to mám tak blízko, je to zbytečný. :) Byla sranda, koupila jsem si tričko, Anet čelenky a tašku, fakt skvělou. Navíc jsem si dala nějaký Chicken Popcorn a mňamka. :D
Středeční školení snad ještě horší, ne snad, ale určitě, než to v úterý, protože jak už člověk měl hlavu jako blon ze všech informací, byl unavenej a usínal, tak hrozný. :D Jediný dobrý bylo, že byl lepší oběd.. nějakej těstovinovej salát a kdesi cosi maso, ale to bylo výborný a ten salát taky, moc dobře ochucený to bylo. :) Večer jsem jela do Mall s Orné a Reném (Němec, opravdu skvělej kluk). Nakonec se k nám pak přidala ještě jedna Švédka, myslím, že Anna, ale nejsem si jistá. Byla fakt hrozně divná, ale její angličtina skvělá, to se musí nechat. :) Ona byla jako takovej ten trempík, jak se pak i ve čtvrtek potvrdilo, protože si přinesla na školení dolu takovou tu malou kytarku a vybrnkvala tam takový trempský melodie. :D Navíc ona byla jakože docela dost tlustá a prostě tam během asi 10 minut spořádala takový ty malý Pringles a M&M's, tak jako nevím, jestli je slepá nebo si řekla, že je hnusná už dost, tak je jedno, jestli bude i tlustá, kdo ví. :D

Každopádně ve čtvrtek jsme měli k obědu Pizuu, Lasagne a ještě snad něco, ani nevím už, ale já jelikož jsem v Americe, tak jsem chtěla ochutnat pravou americkou pizzu a byla výýýýborná! Díky bohu za americkou pizzu, vždycky jsem jí měla radši jak italskou a teď se mi to potvrdilo. :) No krátce po obědě začaly přijíždět autobudy pro holky na letiště, takže velký loučení a všechno, bylo to takový smutný, ale zvládly jsme to, máme na sebe kontakty a chceme se navštívit. Jsem pozvaná do Chicaga, na Floridu a do Seattlu, takže dobrý místa si myslím. :))

No přesuňme se dále, můj HD mi psal, že pro mě přijede asi mezi druhou a půl třetí, a byo už skoro 45 a on nikde. Už jsem začínala být nervózní, ale po chvilce se ukázal a já byla opravdu ráda, rozloučila jsem se s Orné a šly jsme. Cesta ze školení trvala asi hodinku a půl, ale vůbec mi to nepřišlo, celou cestu jsme kecaly, říkal mi hrozně zajímavostí o Americe a tak. Když jsme jeli z NJ, tak jsme po prvý straně dokonce měli skvělej výhled na Manhattan, fakt jako hubu jsem měla otevřenou. :) Navíc mi ukazoval, kde předtím bydleli a tak, fakt super. :) Potom jsme jeli hodně dlouho přes kopce, lesy, hory, doly až jsme jeli kolem Hudsonu, nakonec jsme dojeli na most přes Hudson... šíleně vysokej, prý je to tak vysoký, že to je jen zavěšený ve skalách a není to dole podepřený, což jsem po chvilce sama viděla, divnej pocit potom. :D kousek za mostem byla vyhlídka na Hudson, nějakej poloostrov naproti a tak, tak jsme tam zastavili a bylo to opravdu úúúžasný, západ slunce už skoro ještě k tomu, no boží. :) Když jsme přijeli domů, v garáži jsem viděla auto, který budu řídit a přepadl mě strach. :D Opravdu obrovskej Jeep! :D No nevadí, potom hned přišla moje HM se Stellou, hend jsme se objemuly, dala mi pusu a tak. Stellu jsem radši jenom pohladila a tak, aby nebyl křik nebo tak, kdo ví že!? Pak jsme přišli do mýho "pokoje", není to totiž pokoj, jako spíš garsonka.. mám tu postel, je to obrovská místnost, mám tu gauč a stůl, mám tu kuchyňku, koupelnu a dvě francouzský okna, co vedou přímo do zahrady, opravdu nádhera, líbí se mi to. :) A hned můj první pohled sem se mi hrozně líbil. :) Tak mi všechno ukázali jak funguje a tak a pak mě nechali si vybalit. Převlíkla jsem se, vzala dárky a šla za nimi. Ze všeho byli hrozně nadšený a pořád říkali, že jsem neměla nic kupovat, ale když jsem viděla Stellu, jak se zamilovala do Krtka, tak mě to zahřálo na srdci. :)
Potom jsme tam seděli, povídali si, říkali mi co můžu, co ne, na co jsou zvyklý a tak. Potom se mě zeptali, co chic jíst a jelikož jsem se bála baklažánu, protože nejím zeleninu, tak jsem zvolila pizzu a ta byla taky výýýborná. :D Po večeři jsem s nimi zůstala ještě nahoře, otevřelo se šampáňo a připili jsme si. :) Pak jsme dál seděli, povídali si, koukli se na můj projekt, na dárky a tak. :) Mezitím jsem si vlastně poprvé pochovala Stellu a to bylo řevu, ale po chvíli se z nás staly kamarádky. :)
To je asi vše k prvním pár dnům. :)

P.S.: Omlouvám se a zároveň neručím za všechny chyby v článku, píšu ho na rychlo, aby jste měli co číst, tak bych byla ráda bez kritiky za chyby. :) Předem díky. :))

Naposledy z Čech..

4. prosince 2011 v 17:56 Před odletem
Takže už i na mě došlo a zítra letím. :) Řeknu Vám, to balení teda. :D To je to nejhorší, co jsem zažila. Nechat doma tolik oblíbených věcí a prostě všeho, co máte rádi, je fakt šílený, ale člověk to nějak musí překousnout. Z mýho narvanýho kufru vlastně už není narvanej kufr, ale jenom porovnanej kufr. :D :)) fotku radši dávat nebudu, to by jste semi smáli. :D Důležitý je, že tam mám všechny dárečky pro rodinu, papírový kapesníky a něco málo na sebe. :) Každopádně kdyby jste viděli moje příruční zavazadlo, mojí "kabelku", jak by řekla Nikča. :D To by jste se asi posmáli všichni, protože takhle snad ta taška ještě nebyla narvaná, težký je to jako blázen a šílený. Neumím si představit, že po letišti budu chodit s touhle taškou, s taškou na notebook, kde budu mít další všelijaký papíry plus externí disk a ještě s bundou v ruce. To budu tak strhaná, než sednu do letadla, že snad hned usnu. :D
No ale k věci, všechno mám sbaleno, připraveno a můžu vyrazit. :) Vyjíždíme radši ve 4, kdyby něco na silnici nebo tak, protože tam mám být v 6:20 nejdýl že jo, jakože 2 hodiny před odletem. :) Jsem na to zvědavá. :) Jo a vlastně psal mi můj HD, jako že mi přejou šťastnou cestu, aby všechno dobře dopadlo, abych se jim ozvala až budu ubytovaná na hotelu a že se na mě Stellinka už těší. :) Tak to potěší že jo. :)

Tak se zatím mějte a příště už z USA!! :))