"Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu." (Robert Kiyosaki)

Leden 2012

Bylo toho moc

29. ledna 2012 v 22:05 Život v New Yorku (2)
Omlouvám se, že píšu článek po tak hrozně dlouhý době, ale ve středu jsem ho už měla napsanej, celej.. dlouhej snad jako nikdy a víte co? Smazal se mi, komplet celej a neměla jsem sílu to psát znovu ten den ani nadcházející dny, odhodlala jsem se tedy dneska. :)

Co jsem tu (je to asi 7 týdnů nebo tak nějak), tak jsem byla už třikrát nemocná. Je to šílený, ale bohužel je to tak, díky bohu tentokrát už HM zůstala doma, ač to nebylo přímo kvůli mně, protože Stella měla horečku, tak i tak jsem se mohla vyležet a bylo mi mnohem líp, než kdybych tu s ní šašila. :) Poprvé mě vlastně bolelo v krku a měla jsem hroznou rýmu, po druhý jsem měla kašel a teď teda vyloženě nefalšovanou chřipku. Naštěstí je mi už fakt dobře, až na nějaký občasný smrkání. :)
Každopádně týden předtím byl příšerně náročnej. To byla totiž nemocná HM, takže byla doma. Byla doma ve středu, kdy teda skoro celý den prospala, takže byl klid, ale ve čtvrtek byla doma jak ona, tak i HD. Navíc to byly pořád nějaký připomínky k tomu, jak Stellu krmím atd. Šílenost největší Vám povím! Pak jsem se teda těšila, že v pátek už bue pohodička, protože HM šla do práce, ale byl doma HD. :D Navíc jsme měli večer takovou menší neshodu a problém, ale nakonec to dobře dopadlo a všechno se vyřešilo. :) Navíc ten den jsem šla s holkama na bowling a bylo to skvělý. Super odreagování a prostě všechno. :) První hru jsem dokonce vyhrála, tak jsem na sebe byla pyšná, obzvlášť, když jsem skoro celou dobu prohrávala. :D Při druhý hře se vypla elektřina, nikdo nevěděl proč. :D No tak nejdřív jsme tam dělaly blbiny, všichni na nás koukali. :D Potom jsme si tam teda sedli, fotily se a tak, fakt moc fajn. Nakonec nám ten majitel řekl, že si máme jít pro boty a každý jsme dostali takovej papír, kde je napsaný, že píště, když koupíte 2 hry, tak třetí je zdarma, tak aspoň něco. :) Holky mě hodily domů a oni měly namířeno ještě jít někam pařit. Já jelikož jsem druhej den šla poprvé do školy, tak jsem byla ráda doma. :))

První den ve škole. První co bylo, když jsem ráno vylezla z postele bylo, že jsem šla zkontrolovat stav sněhu venku, protože přes nos mělo sněžit a hle, sníh byl!! :)) Konečně, byla jsem nadšená a HD mě odvezl na nádraží, jelikož tady se to dvakrát moc neodklízí, tak se o mě báli. No ale jinak škola, řeknu Vám, že to bylo super. Škola mi chyběla už delší dobu a tohle vlastně ani není tak úplně jako škola, je to prostě kurz angličtiny. Učitelka je moc fajn, je původem z Kalifornie a má opravdu tu krásně čistou angličtinu, co jí rozumíte naprosto všechno. :) Je jak z filmu. :D Chodí nás tam asi 19 lidí, což je dost, ale nepřijdu si nějak ukřivděná nebo tak něco. Jsou tam lidi s horší angličtinou, ale i s lepší, takže si myslím, že je to kurz jako dělanej pro mě. :) Některý holčiny josu tam opravdu milý a příjemný, s některýma jsem se ještě ani nebavila. Chodí tam s námi dokonce jeden kluk (Francie), ty holky jsou jinak snad ze všech možných států, Mexiko, Nikaragua, Kolumbie, Thajsko, Německo, Rumunsko, Brazílie atd., je toho fakt hrozně moc. :) Bavily jsme se o politice, pochopila jsem dokonce věci, který jsme doteď nechápala, dostali jsme i domácí úkol a prostě se mi tam líbilo. :)

Včera jsem vlastně už zažila druhý den ve škole. :) První dvě hodiny skoro celý jsem se bavili o našem úkolu, taky o politice. Jelikož budou letos volby, tak je to docela logický to řešit a člověk se i dozvěděl spoustu věcí, který vůbec netušil nebo ho ani nezajímali. Ač já politiku nemám ráda a nezajímám se o ní, tak ona to umí tak podat, že mě to fakt bavilo i jsem se divila. :)) Potom jsme teda probírali i gramatiku, konečně se učili, ale stejně to nebylo takový to učení, co známe od nás z hodin angličtiny. Je prostě uplně jiný, když Vás učí rodilý mluvší než někdo, kdo se to učil stejně, jako se to učíte teď vy. Ona dokáže říct hrozně moc příkladů z praxe, vysvětlí to v abgličtině tak, by to člověk opravdu pochopil, hrozně mě to baví. :) Nemůžu si na nic stěžovat a jsem ráda, že jsem si nevzala kurz s Niagárama, protože tam bych se toho moc nenaučila a tohle bude aspoň přínosný potom i v budoucnu. :) Na Niagáry můžu jet prakticky kdykoliv, není to pro mě vůbec daleko. :)

Jinak se tu asi nic moc zvláštního neděje. Teď jsem se dva víkendy ani neviděla s Niki (http://nikki-v-usa.blog.cz/). :/ Doufám, ež teď v sobotu nám to už vyjde a něco podnikneme. :)) Plánuju už hrozně moc výletů, Houston, Philadelphie, Boston, Yale University, Atlanta (to ale až přijede naše Mišulka - http://misuleinusa.blog.cz/), Atlantic city, Chicago, Niagáry, Washington, D.C., Hershey park a další. Snad to všechno vyjde. :) Navíc mi 24. února přijede na návštěvu Terezka moje z Pensylvánie (http://terynainusa.blog.cz/), tak se hrozně těším, co podnikneme. :)) Ráda bych Vám sdělila nějaký další novinky, ale myslím, že ani žádný nejsou. :)

Fotky

18. ledna 2012 v 2:31 Život v New Yorku (2)
Jen bych chtěla upozornit na to, že jsem přidala fotky do složky NYC! :)) tak ENJOY! :)

Dva víkendy s Nikki v NYC :)

16. ledna 2012 v 18:51 Život v New Yorku (2)
Tak se tu po dlouhé době zase hlásím, jsem hrozná, já vím, ale tak snad to teď nějak napravím. :)

Budeme pokračovat nějak tam, kde jsme skončili. :) Minulý víkend byl super, sobota byla odpočinková, samej relax, skypování a taková pohodička a na neděli byl v plánu výlet do NYC s naší Nikčou (už jste možná někdo četl u ní na blogu). Měly jsme sraz v půl 11 na Times Square u schodů, konečně po asi čtyř měsíčním psaní jsme se setkaly, bylo to jako kdyby jsme se viděli spíše po pár letech než poprvé. :D Udělaly jsme fotky na schodech, zašly do lékárny a mohlo se jet na plánovaný výlet do Downtownu. Měly jsme na 12. hodinu lístky do 9/11 Memorial, ale jelikož nás metro zavezlo až do Brooklynu místo jen do Downtownu, tak jsme to měly hooodně na těsno, ale nakonec jsme tam dorazily jen asi 5 minut po dvanáctý, tak nás vpustily dovnitř. No řeknu Vám na to, že tam byla kontrola větší, než na letišti, tak jsem toho asi čekala víc, ale tak na druhou stranu je hezký, že uctili památku jak dvojčat, tak těch lidí, co v nich byli. Neříkám, že to bylo hrozný, ale prostě jsem jen myslela, že to bude lepší. :)


Odtud jsme se šly najíst, protože jsme byly obě hladový a hlavně jsme měly hroznou žízeň a po vystání mega fronty na záchod a shlídnutí kousku zápasu Giants (moji oblíbenci :D), tak jsme mohly vyrazit dál. :) Samozřejmě nás upoutalo Century 21, kam jsme se musely aspoň na chviličku zajít podívat, byl by hřích tam nejít, ale fakt jsme se tam nějak dlouho nezdržely. :) Potom jsme šly po Brodwayi, nestačily ani dělat fotky, jak jsme byly zase úplně mimo tím, že je to uplně něco jinýho než třeba Times Square a Midtown a nakonec jsme se i dostaly k našemu dalšímu cíli, k soše býka na konci Brodwaye. :) Tam jsme se až divily, že u toho stál takovej chlápek, kolem to bylo oplocený a prostě chodí se tam fotit postupně, ale je to fajn, že tam kolem nemáte tisíc dalších lidí. :)) Další "zastávkou", což bylo vlastně i po cestě, byl Bowling Green, první park v NY. Nic zajímavýho, krom nestříkající fontány tam ani nebylo, ale bylo to pěkný. :)
Mohly jsme tedy vyrazit na Staten Island Ferry a tím pádem vidět Sochu Svobody z větší blízkosti než jen z Battery parku. :) Řeknu Vám na lodi zima jako blázen, takže jsme vždycky jen vylezly udělat pár fotek a zase šly dovnitř a hlavně, věděla jsem, že Socha Svobody je poněkud menší, ale že až takhle?! :D No uvidíme, až v létě pojedeme přímo k ní, jestli se třeba zvětší tím, že budeme přímo u ní. Kdo ví. :) Však největší zážitek toho dne e odehrál ještě předtím, než jsme nastoupily na loď.. před vchodem totiž tancovali nějací černoši. :) No řeknu Vám, nic lepšího jsem nezažila, tohle je ten pravej New York, ten pravej Street Dance a všechno, co k tomu patří. Bylo to úžasný. :)Odtamtud jsme chtěly ještě na Brooklyn Bridge, ale jelikož se hrozně rychle setmělo, tak jsme to už ani nestihly, tak jsme si řekly, že zase někdy, až bude líp nebo tak. :) Sedly jsme na metro, jely ještě na Times Square udělat fotky na schodech, když svítí, skočily do Hershey's Storu, kde jsme is nakoupily čokoládky (Nikča mě za to proklíná :D) a potom už jsme se na 42. ulici rozloučily a šly si každá svojí cestou na ten svůj spoj. :) Byl to opravdu super den a dost jsme toho viděly. :)

Jinak vlastně celý týden byl super, nebyl žádný problém ani nic a v pátek o společný večeři, jsme dokonce byla hrozně chválená a potom jsem dostala na dnešek volno, že je svátek, tak že mám celý den volno. :) Super. :)

Jinak tedy v sobotu byl v plánu další výlet do NYC s Nikčou. :) Mám tu holku ráda, věříte mi to? :D :)) No každopádně v plánu byl sraz a potom hned jízda do Century 21, kde Nikča potřebovala koupit hodinky pro ségru k narozeninám a kam jsme kupodivu dojely hned na poprvé. :D Jenže to bylo asi proto, že když jsme potom potřebovaly jet do SoHo, kde je Adidas Originals, tak jsme "lehce" bloudily. :D Lehce dost, protože nejdřív jsme dojely zase do Brooklynu (je nám asi souzenej a prostě se tam někdy musíme jet podívat a třeba nás tam pak už nebude vozit metro :D), potom nás to dovezlo mnohem dál, než jsme chtěly, ale nakonec jsme teda vystoupily a byly na místě, kde jsme potřebovaly být. :D V Adidasu kupodivu nic neměly, tak jsme se vydaly pěšky dál, i když byla obrovská zima a šíleně fučelo, tak si myslím, že jsme si to náramně užily, protože jsme toho spoustu viděly. Jako první jsme viděly New York University, která je fakt obrovitá!! Potom Washington Square Park s obloukem, Flatiron Building, Empire State Building z blízka a prostě zase jinej New York. :) Samozřejmě, že než jsme došly nahoru (upozorňuji, že jsme ušly 54 bloků a to jen zdola nahoru, ostatní chození nepočítám), tak byla zase tma. Po cestě jsme se zastavovaly v různých krámcích, koupily nějaký suvenýry a pohledy, sedly jsme si na dobrou možná hodinku do Starbucks na odpočinek, a nakonec jsme zase skončily na Times Square, kde jsme se spíš jenom tak flákaly, koukaly, byly v Aéropostale (můj obchod číslo 1 v Americe), v Elementu, v Billabongu, Roxy a takový. Nic jsme samozřejmě nekoupily, ale Nikča už má vyhlídnutý žabky na dovču a takový. :D Bylo to vtipný a bylo to hrozně fajn. :) Mám ráda tyhle super dny v NYC s Nikčou, poznávání nových věcí a prostě všechno, je to prostě krásný, mít New York na dosah ruky a být tam skoro kdykoliv chceme. :)
No a včera jsem z tý soboty byla tak znavená, že jsem měla i nějakou špatnou náladu, byla jsem prostě divná. Dokonce zjišťuju, že se tady snad i měním, takže doufám, že to je jen pocit a není to pravda. :))

V sobotu jdu vlastně už poprvé do školy. :) Jupíí! :) Hrozně se těším, ale zároveň mám z toho i trošku strach a bojím se, abych to vůbec našla. Navíc mi to začíná v půl 10 v NYC, takže minimálně v půl 9 musím být na Grand Central, takže brzké vstávání, achjo. :D Snad to ale bude fajn. Poznám nový lidi, procvičím zase víc angličtinu a všechno bude ok. :) Snad jsem Vás moc nenudila a potěšila Vás novým článkem po takový dlouhý době zase. :) Snad už taková pauza nebude, když se bude něco dít. :))

Měsíc v USA

5. ledna 2012 v 21:59 Život v New Yorku (2)
Dnešním dnem začíná můj druhý měsíc tady a mně to vůbec nepřijde, jako kdybych tu byla měsíc. No ale pořád jich zbývá 11, takže netřeba mluvit. :) Uvidíme, jak to půjde dál, zatím je tak nějak všechno ok, líbí se mi tu a jsem spokojená a to je myslím to hlavní. V neděli (jak už zmiňovala Nikča - http://nikki-v-usa.blog.cz/), jedu s Nikčou na poznávačku do NYC. Hrozně moc se těším, naplánovala jsem nám bohatej program, tak snad bude slečna spokojená! :D :))

Jinak mám vlastně novinku, včera jsem si vybrala kurz ve škole, budu chodit na Borough of Manhattan Community College, je to v Downtownu a vypadá to fakt docela fajn. Vybrala jsem si kurz ESL English Advanced nebo tak nějak se to myslím jmenuje, tak uvidíme. Druhej si dám možná TOEFL, to se jetě můžu rozmyslet a uvidí se, jelikož tohle mi nepokryje hodiny ani peníze a HM mi řekla, že mi klidně pak tamted zaplatí celý, když to bude dražší, to je fajn. :) Navíc prý v létě mají na tý škole nějaký úplně jiný kurzy, tak bych si zaplatila nějakej navíc sama ze svýho, ale to je ještě daleko. :) Příští týden mi snad přijdou všechny papíry a o víkendu by měla být registrace, tak jsem zvědavá, jestli to tam najdu. :D To je tak asi vše, co jsem Vám chtěla sdělit. V neděli toho snad bude víc i nějaký další fotky. :))

Sváteční chvilky

3. ledna 2012 v 21:04 Život v New Yorku (1)
Večer si hovím v posteli, na skypu mám Terku z PA ( http://terynainusa.blog.cz/ ), obě chroupeme brambůrky a navzájem jsme se donutily napsat článek.

Takže máme za sebou Vánoce, svátky, Silvestr a Nový rok. Měla jsem tisíc příležitostí napsat článek, ale vždycky jsem si našla nějakou jinou aktivitu, co jsme mohla dělat. Hlavně s rodičema a holkama blogerkama jsem na Skype nebo na Facebooku. :)

Každopádně abych Vás ostatní lidi neošidila, rozhodla jsem se po docela dlouhý době napsat článek. Už jsem měla minimálně polovinu napsanou, ale pak se proti mně spiknul Google Chrome a prostě mi to tu všechno zavřel a smazalo se mi to, takže možná to nebude tak dlouhý, jak jsem plánovala, ale pokusím se Vás stejně o nic nepřipravit. :)

No Vánoce, řeknu Vám pro mě to Vánoce vlastně ani nebyly, nebyla tu zima, nebyl sníh a nebyla jsem doma. Pro mě to nebyly Vánoce, ale jen obyčejná večeře s dobrým jídlem. Měli jsme normálně bramborovej salát (bez salámu, jelikož jsou to katolíci a nemůžou mít na Vánoce maso, krom ryby), já k tomu měla řízek a oni rybu. Dokonce říkali, že to chutná skoro jako kapr, takže to zřejmě bylo dobrý. :D už u večeře byla Stelle dost nevrlá (nedivím se, když jí zas navlíkli do šatů chudinu :D to bych byla taky! :D), tak jsme si po večeři nedali ani žádnej zákusek nebo tak a šli jsme rovnou ke stromečku. První dárky se daly Stelly, aby jsme jí mohli dát spát. Věděla jsem, že má dostat jen jeden dárek (když nepočítám ten ode mě), ale pořád jem věřila, že toho dostane víc, no nedostala. :D Neříkám, že ten dárek nebyl pěknej a je vážně dobrej, ale i tak.. jen jeden dárek. :D No nevadí, už jsem to překousla. :D Navíc ten dáreček byl na baterky, který nebyly součástí balení a HM si to nepřečetla. Baterky jsme samozřejmě neměli, protože to jsou takový ty "malý buřty" a měli jsme jen nějaký starý, takže jsme to ani nemohli vyzkoušet. :D Každopádně můj dárek měl u Stelly úspěch. Byla to knížka od Sezame Street a hraje. Hraje to asi 6 písniček a ona miluje cokoliv,co zpívá nebo hraje. :) Potom jsme dali Stellu spát a rozdali jsme si dárky my. Hm, když to rozbalila, tak mě hned začla objímat a děkovat mi, ač to byla fakt drobnost. :D Já jsem dostala papuče, župan (ten jsem si sama vybrala), simkartu do mobilu+kartu na 1000 volných minut (100 USD) a "trikomikinu". Není to triko ani mikina, je to prostě něco mezitím, ale je to fakt fajn. :) Potom jsme ještě s host rodičema koukali na telku, dávali nějakej HM oblíbenej muzikál. Dávají to tu prý každý rok na Vánoce, něco jako u nás Pretty Woman nebo Tři oříšky pro popelku. :) Potom jsem se tedy s dovolením odebrala spát. :)


Den po Vánocích, tedy 25. prosince jsem měla "skypovací" den snad se všema. :D Bylo to fajn, jenom leháro a odpočinek. Navíc jsem slyšela i ty svoje trubky z Hejnic a Chotyně! :P Jen tu hlavní ne, ale to jsme potom napravily, takže dobrý to bylo. :)

Pracovní týden byl vlastně uplně normální, jako každý jiný. Jen jsem byla s HD zařídit si účet v bance, budu (mám) účet v Bank of America a jen tak, že jsem se stala členem nebo jak to říct, tak dostanu 25 USD, to je hezký že? :D Kartu mám zatím jen dočasnou ale ta opravdová by mi měla přijít tenhle týden. :) Celý minulý týden jsem se hlavně těšila na Silvestra, který jsem měla strávit s Ornellou (Francie) a s Reném (Německo) na Times Square. Znám je ze školení, o Ornelle jsem určitě už psala, jen o něm asi ne. :) V týdnu jsem vlastně dostala ještě jeden dárek od mojí host famílie, prý povánoční-novoroční dárek, je to parfém od Hugo Bosse, nějakej úplně novej a voní fakt dobře. :) Jednou jsem se zmínila, že mám ráda parfémy, tak jsem ho dostala. :D Docela jsem čuměla. Navíc jsem se vlastně o Vánocích dozvěděla, že se mi bojí něco koupit, že jsem prý tak specifická, že se bojí, že jim řeknu, že se mi to prostě nelíbí nebo mi to nevoní. :D Nepřijde mi to, že bych taková byla, ale možná je to tak. :D Když jsem to říkala mamce, tak říkala, abych jim řekla, že ona sama se mi bojí něco koupit. :D

No každopádně ten již zmíněný Silvestr, už dopoledne jsme měli sraz v NYC u vchodu do Empire State Building, hned jsme se našli a mohlo se vyrazit. René se hrozně chtěl jet podívat na Ground Zero, tak jsme chytli taxíka a jeli. Poprvé taxíkem v NYC. :D Bylo to fajn, ani to nebylo tak drahý, teda když se to rozpočítá mezi více lidí, tak se to krásně dá. :) Chtěli jsme jít do muzea, kde je i něco o dvojčatech a tak, ale bohužel jsme museli mít nějaký číslo z internetu, ač je muzeum zadarmo a to jsme neměli, tak jsme se aspoň vyfotili, všechno kolem jsme vyfotili a vydali jsme se na metro, protože já hrozně chtěla jet metrem. :D Dojeli jsme kousek k Central parku, a že se půjdeme najíst, ale kam... nakonec jsme skončili v Applebee's. :) Dala jsem si fetuccini a bylo to fakt výborný. :) Ti dva si dali samozřejmě Ameriku, jen já vyčnívala, ale já ty americký hambáče a kdo ví co všechno prostě nemusím. :) Celý den jsme se tak nějak flákali po NYC, viděla jsem dokonce Flatiron Building, což jsem ani netušila, že by jsme se k ní mohli dostat. :) Po nějaký době sezení, popíjení a kecání ve Starbucks jsme se rozhodli, že teda vyrazíme, pokoukáme se ještě v Manhattan Mall (zní to, že je to velký, ale fakt není :D, je tam asi 10 obchodů, víc ani ťuk) a pak, že půjdeme na to naše Times Square, no ale všechny ulice kolem už zavřený a každej policajt u těch záteras nás posílal dál a dál a nakonec jsme prošli asi 25 bloků a skončili u Central parku, byla tma a prostě na prd. Tam samozřejmě žádnej vchod nebyl a všechno e zavíralo v 6 a my už i tady byli až po šestý hodině. :D Tak jsme si tak říkali, co budeme dělat. No zjistili jsme, že stojíme u Columbus Circle, a že je tam i takovej ten "glób", co byl ve Spider-manovi (až sem dám fotky, tak možná poznáte) a největší zážitek pro mě byl, že jsem viděla Hotel Empire!!! Kdo kouká na Gossip Girl, tak ví. Prostě hotel Chucka Basse, byla jsem jak v Jiříkově vidění. :D Fakt! Vždycky jsem si myslela, že je to jenom vymyšlený a neexistuje to, ale existuje. Jen ten v tom seriálu vypadá větší. :D Ale jinak je to to samý! Tak jsem to nafotila a měla hroznou radost. To už byla ale v Čechách půlnoc, tak jsem volala tý mojí Týnuně, která mi to nebrala, pak měla obsazeno a pak snad i skolabovalo O2! :D Nevím, ale nakonec jsem se dovolala a provolala strašnou spoustu peněz! :D No ze Silvestra na Times Square nic nebylo, ale za to jsme šli do kina na Young Adult a nebylo to vůbec zlý. :) Dokonce jsem tomu i převážně rozuměla a čemu ne, to jsem si domyslela, fakt super. :) Měla jsem radosta sama ze sebe. :) Z kina jsme šli jen tak na rychlovku něco pojíst do Mekáče a pak už jsme si chtěli jít stoupnout kousek k Times Square do davovýho šílenství. :D Dostali jsme se nejblíž asi 5 bloků od Times Square. Kdo se chce mrknout na mapu, tak jsme stáli u Public Library, fakt tam nemohlo být nic vidět a už vůbec ne za knihovnou, kde bylo nejvíc lidí, ale prostě ti lidi tam stáli. :D Bylo to hustý, tolik lidí jsem nikdy neviděla a asi ani neuvidím v budoucnu, ale bylo to super. :) Každopádně jsme se už domluvili, že si přes prázdniny zarezervujeme hotel na Times Square na Silvestra, aby jsme tam příští rok mohli být, tak jsem zvědavá. :) I přes to, že jsem nebyla na tom vysněným Times Square jsem si to moc užila. :)


Přeji všem šťastný Nový rok!! :))