"Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu." (Robert Kiyosaki)

Únor 2012

Video

22. února 2012 v 21:47 Život v New Yorku (3)
Chtěla bych se s Vámi podělit o video naší Stelly! :))Nic moc se neděje.. ale přeci jen :))

21. února 2012 v 21:52 Život v New Yorku (3)
Jak už napovídá název článku, nic moc se tu neděje. Všechno je tak nějak při starým. :) Minulý týden v úterý, to byl vlastně Valentýn, tak to byl opravdu famózní Valentýn. :D Moje roztomilé dítko půl dne prozvracelo. Nejhorší ale nebylo to, že se prostě pozvracela, ale to, že ona se pozvracela, já jí vykoupala, převlíkla do čistýho a ona na novo. V tu chvíli jsem myslela, že se zblázním, ona se rozbrečela a já v tu chvíli taky, protože jsem byla tak bezmocná, až to nebylo hezký. Nevěděla jsem kam dřív skočit, jestli jí převlíct, umýt nebo co. Jestli jí můžu nechat v kuchyni v židličce a jít nahoru k ní do pokoje to vyčistit. Fakt šílenost to úterý, ale nakonec jsme to spolu zvládly a Stellince už pak bylo dobře. :) Myslím, že tahle zkušenost mě zase posunula o krok dál v samostatnosti a tak. Asi to zní divně, ale je to tak. :) V takových situacích si člověk prostě musí nějak poradit a já to myslím zvládla. :)
No ve středu odjížděl HD na služební cestu do Mexika a já z toho měla uplně hrůzu, protože jeho mám radši než HM a bála jsem se, jak spolu budeme do pátku válčit, ale zmákly jsme to jako nic. Ve čtvrtek jsme si dokonce přes hodinu a půl jenom v obýváku povídaly, to bylo hrozně fajn. :) No a v pátek mě napadlo uděla překvápko v podobě palačinek k večeři. Měli jste vidět ten její výraz, když jsem stála u plotny a ona přišla z garáže. Rozzářený oči! :D Hrozně mě to potěšilo a hlavně nejlepší bylo to, když ochutnala. Vzala si a říká něco jako: "Tyjo Míšo, ty jsou výborný, to ani nemůžu Jayovi říct, on mě totiž na ty jeho sbalil!" Tak říkám: "Aby jsi se teď nezamilovala do mě!" :D a ona, že je to dost dobře možný. :D To bylo hrozně hezký slyšet. :)) Večer asi kolem desátý se vrátil HD. Já o tom teda nevěděla, ale byla jsem s holkama na Skype a najednou šel dolů a volá na mě, jestli může dovnitř. Tak jsem hned běžela ho obejmout, tak jsme se objali a on, že pro mě má moje oblíbený a dal mi tašku, kde byly pohledy z Mexika (fakt nádherný) a tričko s nápisem Mexiko a takovým tím jejich uměním. No udělalo mi to tak velkou radost, to by jste nevěřili. :) Oni mi pořád něco dávaj a kupujou, že je mi to až trapný, ale asi by to nedělali, pokud by nechtěli že jo. :))
V sobotu jsem jako už tradičně jela do školičky. Bylo to tam fajn jako vždycky, jo a zjistila jsem, že se mnou do té třídy chodí holčina (němka), co byla na pokoji na Orientation s naší Nikki. :) Taková vtipná náhoda. :)) Když jsem přijela z NYC k nám, musela jsem si ještě zajet dát peníze na účet a koupit šampon. Samozřejmě jsem v obchodě strávila mnohem víc času, jako vždycky. Nedokážu si představit, že bych takovou dobu trávila v českých supermarketech. :) Tady mě to nějak baví. :)) Odpoledne jsem už jenom relaxovala a odpočívala. :))
V neděli jsme měly jít s Barčou do kina. Původně jsem ji měla vyzvednout v 1 hodinu, protože to začínalo v 1:50. Cesta trvá něco kolem 20 minut a je lepší, když je tam člověk dřív, protože tady si nekupujete lístek na určitý sedadlo, ale prostě kdo dřív přijde, líp se usadí. ;) No Barča mi u oběda volala, že je na Skype s rodičema, jestli můžu přijet ve 2. Tak jsem říkala, že není problém, ale že nestíháme kino, tak že půjdeme později, to začínalo v 16:30. Měly jsme jít na The Vow. No vyzvedla jsem ji a jelikož jsme měly dost času, tak jsme se stavily v Best Buy kouknout kolik stojí XBox 360, koukly na notebooky a zase pokračovaly.
Naše nejdelší a nejhorší zastávka a nejhorší krám EVER!! Marshall's.. samozřejmě jsme si tam každá nabrala tolik hadrů na zkoušení, že jsme ten film nestihly že jo! :D Hrozný s námi! Z těch mega nákupů nám tak vyhládlo, že jsme zašly na něco malýho do Panera Bread. Přijde mi to jako nějakej bufet, spíš snídaňovej, ale mají tam i saláty, panini a bagety s všelijakou oblohou. :) Já jsem si dala jenom bagel s creem cheesem, měla jsem na to hroznou chuť a taky, že mi bodnul :) K tomu hezky pomerančový džusík a byla jsem spokojená. :)) Barča si dala salát s nějakou rybou a byla to taková porce, že to ani chudák nesnědla. :D
Stavily jsme se taky v papírnictví, potřebovala jsem takový ty kuličkový obálky, protože na poštu se prostě teď nedostanu, když mám školu v sobotu, ale měli jenom takový zlý, tak jsem se na to vyprdla. Vedle toho je hned obrovitej zverimex, kde Vám ale i Vaše zvířátka ostříhají a prodávají tam i štěňátka a koťátka. No já z toho byla uplně u vytržení, je totiž divný, když máte doma 15 let psa a pak sem přijedete a je tu jenom kočka, která celej den spí. Já se hned vrhla k těm klecem se štěňatama a každýho pejska jsem nechala olízat mojí ruku. :D Jsem asi blázen, ale bylo to hrozně hezký. :) Měli tam malý vlčáky, takový miloučký, pořád jenom hajali. :) Potom dva černý labradory, ty se pořád rvali, kdo mě dřív olíže a pak ještě dva pejsky, ale tu rasu neznám. Ty si zrovna kupovala jedna rodina s dětma, když jsem tam přišla. :)) Další zastávkou bylo Modell's, protože Barča, když slyšela, že jsem si koupila výbavičku od Giants, tak chtěla taky něco, ale nakonec si ani nic nevybrala. :) Potom jsme se vydaly do Old Navy. Nemůžu si pomoct, ale ten krám mi přijde divnej, ale mají tam hrozný blbinky. To mě baví. :D Dokonce jsem tam objevila na náušnicích i českou cenu, to mě dost pobavilo. :D Zalíbilo se mi tam ale jedno tílko, proto tam budu muset zajít. :) Poslední zastávkou bylo Five Below. Tam chodíme většinou spíš koukat po kravinách a zabavit se, když se nám ještě nechce domů. :) Objevily jsme tam skvělou výbavu na St. Patrick's Day, fakt mraky všech blbinek, to mi ve sbírce z USA prostě nesmí chybět. :) To mi vlastně připomíná jednu skvělou věc. Jelikož mi druhý víkend v březnu končí škola, tak jsme s Terezkou naplánovaly, že bych mohla ten třetí týden přijet k nim, ale pořád jsme něvěděly, jestli to klapne. :) V neděli ale tak sedíme na Skype, jako každý večer a najednou za Terkou přijde její HM a říká jí, jestli ten víkend, jak chci přijet je ten 17. a 18. března a my teda, že jo a ona, že to je teda fajn, že můžu přijet, protože to oni se zrovna vracejí z dovolený. Takže to je skvělý a 16. března vyrážím k Terezce do Hummelstownu. Terka už v týdnu v KFC nebo kde nabrala spoustu letáčků s aktrakcema kolem ní, takže se určitě nebudeme nudit. :) Hrozně se těším!! :))
No a včera... no včera jsem měla VOLNO!! Koukáte co? Ale to byla fakt náhoda nebo náhoda, spíš se jim to hodilo, protože dneska, ve čtvrtek a příští neděli (to jen 2 hodinky) hlídám dýl. Je to proto, že dneska HM pracuje dlouho, mají nějakou velkou poradu a ve čtvrtek má po práci nějakej CupCake kurz, tak jsem zvědavá, co se dozví a co mi pak z toho předá za typy! :)) A ta neděle, jsou řešit daně, takže tam Stellu nechtějí brát, ale tak 2 hodinky mě nezabijou a myslím, že snad říkala i čas, kdy Stella spí, takže vlastně žádná práce. :)) Jen nebudu moct jít nikam s Barčou, ale to nějak snad zvládnu. :)) Kdyžtak přijede sem za mnou a nebo půjdeme na chvíli potom, ono mi to neuškodí, aspoň ušetřím. :D Hlavně včera večer (odpoledne) jsem měla rekordní telefonát na Skype s mojí Týnuškou. Bylo to super, po dlouhý době takhle dlouho.. nebo po dlouhý, spíš poprvé jsme volaly dýl, jak 3 hodiny!! Super, super, super!! :)) Hrozně mě to potěšilo! :)
No a nejlepší zpráva tohodle týdne je, že v pátek už před čtvrtou hodinou si u nás na nádraží vyzvednu Terezku!! Jupijéééé!! O našem společném víkendu ale až v dalším článku samozřejmě! Mějte se famfárově!! :))

Škola, Super Bowl, nákupy, zvratky, první brunch a Grammy!

13. února 2012 v 20:31 Život v New Yorku (3)
Tak zase po dlouhé době. :/ Vím, že to tu poslední dobou hodně zanedbávám, ale já hrozně nerada píšu krátký články a tady se zkrátka neděje tolik věcí, co bych mohla zmínit, a nebo o nich napsat, tak to radši později shrnu všechno najednou, aby toho bylo víc a vy jste si víc početli. :))
No můj 8. týden tady začal velmi dobře, na začátku týdne mi přišel balíček od naší Mišulky (http://misuleinusa.blog.cz/), kde bylo spousty dobrot, jako například pudinky, horalky, tatranka, trojhránky, bon pari a mnoho dalšího, nedůležitější ale samozřejmě Kindre Bueno!! Mňami! Hrozně moc mě to potěšilo a další den mi přišel od ní ještě pohled z Holýšova (prej komunistickej nebo co to říkala :D), ale opravdu krása. :) Týden proběhl naprosto v pořádku a nebyl vůbec žádnej problém ani nic takovýho. Krom toho, že jsem trošku víc pracovala, což mě nezabilo že jo. :)) Co mě ale potěšilo bylo, že nějak ve čtvrtek jsem se zakecala s HM, která byla na nějakým sezení se Serenou Williams, tak mi vyprávěla a pak mi říká něco ve smyslu, že se zrovna teď bavili s HD v autě, jak jsou se mnou hrozně moc spokojený, jak dobře vycházím se Stellou, jak se jí věnuju, a že jsou moc rádi, že mě mají. :) To bylo fakt hezký. :)
V sobotu mě jako každý víkend čekala škola, ve škole to bylo opravdu super, hrozně mě to tam baví a jsou tam moc super holky (teda ty, s kterýma se bavím). :)) Jedna holčina, jmenuje se Susana a zná se dokonce s naší Kamčou-Helčou (http://helena-dibiagini.blog.cz/, což jsme zjistily úplnou náhodou, ale bylo to super a zasmály jsme se tomu, tak je svět opravdu malej. :)) Je hrozně fajn, ale zpátky k věci, pozvala mě na narozeniny na další sobotu, ale jelikož mně není 21, tak jsem nemohla jít, tak mi navrhla, že bychom si mohly dát alespoň brunch potom v neděli. To jsem samozřejmě souhlasila, protože každá příležitost mluvit víc a víc anglicky, poznat nový lidi a jídla, je dobrá. :)) Ve škole jsme jinak ten den řešili frázový slovesa a idiomy a byla jsem na sebe hrozně pyšná, že z tý oboustranný A4, kde bylo vždycky frázový sloveso a k tomu příklad ve větě, tak jsem nevěděla tak asi 5. :)
V neděli jsem měla jako už skoro tradičně sraz s Barčou. Tentokrát jsme byly domluvený, že místo do Walmartu a tam poblíž, zajedeme do Kmartu na kukačku. V Kmartu jsem já osobně ještě nebyla a Barča tam byla minulý víkend, tak říkala, že tam má vyhlídnutý laky na nehty a kdesi cosi, tak jsme jely. Já řídila a je to dál, než jsem zvyklá všude jezdit, ale krásně jsem to zvládla. :)) První zastávka byla ve Starbucksu, kterej jsem poprvé viděla, jakože samostatnou budovu a dost se to podobalo mekáči. Potom jsme tedy pokračovaly do Kmartu, já hrdinka říkám, je teplo, nebudu s sebou tahat bundu (ještě jsme musely kus jít pěšky.. nebo musely, chtěly jsme se projít) a řeknu Vám, ono to jenom vypadalo, že je teplo, já málem umrzla, než jsme tam došly. :D Strávily jsme tam takový dobrý dvě hodiny, všechno prolezly, nahrabaly si plnej košík, ale u pokladny jsme to obě zredukovaly. :) Já teda extrémně, abych zas tolik neutrácela a hlavně jsem věděla, že ještě pojedeme do TJ Maxxu a tam mi bylo jasný, že něco koupím. :D Taky, že jo.. tričko Converse za 10 dolarů, no nekup to že jo. :D Viděla jsem tam teda ještě krásný sluneční brýle Michael Kors za 20 dolarů, ale po nákupu v Kmartu a s mým šetřením jsem na ně už neměla, ale možná to byl osud, kdo ví. :D Kdyžtak je koupím příště, pokud je budou ještě mít. :) Domů jsem přijela těsně před šestou hodinou, tak si říkám, kouknu na Super Bowl, ale jelikož tady máme jenom jednu televizi v obýváku, na kterou se nekouká, pokud je tu Stella, tak jsem měla smůlu. :/ Fakt jsem hrozně chtěla koukat, když hráli New York Giants, ale bohužel. Měla jsem aspoň internet a kontrolovala výsledky. Naštěstí hoši vyhráli!! :))

V pondělí jako vždy pracovala HM z domova a tak jsme si tak povídaly přes den a ona se mě zeptala, jestli přemýšlím, že bych prodloužila. Tak jsem jí řekla, že samozřejmě přemýšlím, ale že se mi honí v hlavě spoustu dalších možností, jako studium tady, pracovat tady, vrátit se zpátky a jít do školy, vrátit se zpátky a pracovat. Je toho fakt moc a moje hlava to zatím nějak nezvládá, pořád mám dny, kdy bych se nejraději sebrala a jela domů, ale na druhou stranu mám i dny, kdy bych tu chtěla za každou cenu zůstat. Je to těžký rozhodování, ale snad se rozhodnu správně. :) Jsem tu u nich sice spokojená, až na pár výjimek, ale pořád to neznamená, že kdybych prodloužila, tak u nich. ;) No ale abych konečně zmínila jednu z mých krizí tady nebo jak to nazvat, jejich přehnanou péči. V pondělí, když jsem skončila, tak jsem ještě nějakou dobu byla nahoře s HM, pak jsem se šla vykoupat a ona mezitím šla uložit Stellu. Skoukla jsem Ulici, od 8 začínaly Gossip Girl, tak jsem šla nahoru koukat a jakmile jsem sešla dolů, sedla jsem si k počítači, tak HM přijde a říká: "Míšo, můžeš jít na chvíli nahoru ke Stelle?" .. tak jsem si tak říkala.. tvl co se zase děje! No ale zvedla jsem se a hned jsem šla. Ona Stellu v ruce a byla poblitá. No tak říkám, co se stalo a ona.. no běž se podívat, tak jdu do pokoje a tam HD svlíkal prostěradlo z postýlky a ukazuje mi kousky avocada, který jsem jí odpoledne dávala (dávám jí ho snad každej týden a nikdy nebyl problém). Hned jsem dostala přednášku, že na kousky jí to dávat nemůžu, že jako to nestráví a kdesi cosi a přitom HM mi sama odpoledne říká, abych jí to nakrájela na kousky. Navíc v sobotu jí dávala avocado ona a taky na kousky a problém nebyl. Podle mě jí spíš nesedlo kiwi s cereáliema, co měla k večeři, ale to je jedno. Šla jsem tedy dolů, šla na skype s Terezkou (http://terynainusa.blog.cz/), jako každý den.. kecáme, kecáme a najednou zas HM: "Míšo, můžeš prosím tě ještě na chvíli nahoru?" a jen Terka v tom Skypu.. ajéje. :D No tak jsem šla do kuchyně, tam nikdo, jdu teda nahoru a kouknu do pokoje a celej koberec zeblitej (omlouvám se za výraz, ale naprosto to vystihuje). Jdu teda dolů a ona na mě, že jako Stella zase zvracela a jako tak a tak. Tak jsem se jakože omluvila, že jsem nechtěla, aby si ublížila a takový a tak jsem byla poslána normálně spát. Samozřejmě moje nálada byla zase na bodu mrazu a to byl zase jedne z těch dnů, kdy jsem se chtěla sebrat a jet domů, ale díky Terce, jsem to zvládla a přežila. Už jsem to zase já, ta usměvavá Míša! :)) Celý týden byl potom už ok. Neřešilo se nic ani tak. :) Hlavně co přispělo k mojí dobrý náladě, tak bylo to, že mi přišel balík od rodičů! Nebyl to vůbec balíček, ale pořádnej BALÍK!! :D Vážil skoro 7 kilo!! Bylo tam hodně věcí, o který jsem si řekla, jakože na pečení a vaření, potom moje časopisy, co mám na ně předplatný u nás, cukrovíčko od babičky a štáva v pytlíčkách!! Mňami!! :))
V pátek se měla stavit dopoledne Barča na kávičku, ale špatně jsme se domluvily a tak z toho nakonec nějak samo sešlo. Večer jsme ale jely alespoň do Starbucksu a pokoukat po Barnes & Noble. Ten Starbucks je přímo uprostřed toho, je to super. Můžete si vzít prostě knížku, přečíst jí tam a nemusíte si jí koupit. :) No ale to je vedlejší. Jely jsme jenom na chvíli, aby jsme se tenhle týden vůbec viděly, protože Barča zase pak jela pařit s holkama a já ráno vstávala do školičky. ;)
V sobotu mě tedy jako tradičně každou sobotu čekala škola. :) Bylo to v pohodě, sice jsem první hodinu tak trošku usínala a zrovna moc nevnímala, ale druhá polovina byla super. Byli jsme rozdělený do skupin.. nebo tedy na dvě skupiny a jedna skupina měla obhájit Babyboxy a druhá skupina (MY), měla mít názory proti babyboxům. No řeknu Vám, v naší skupině jsem se tam skoro s jednou holkou pohádala. :D Ale pak to bylo ještě ostřejší, když jsme už měli zahájit diskuzi. :D Všichni se překřikovali a tak, bylo to super a člověk zjistil, jakej na to má každej pohled. :) Po škole jsem rychle mazala na metro, abych se mohla stavit v Modell's naproti Grand Central, protože jsem věděla, že tam mají všechno možný od mávajících rukou, po trička s Giants a tím jejich sloganem: Super Bowl Champions a tak. No samozřejmě jsem si koupila tričko (vědět, že je za poloviční cenu, vezmu si dvě) a tu mávající pracku. Je to fakt super a myslím, že dobrá památka. :) Zbytek soboty proběhl v poklidu a po dlouhé době na Facebooku s mojí milovanou Týnuškou a na skype s Miškou a Terkou. :))


V neděli mě čekal už zmiňovaný brunch. Byla jsem hrozně natěšená, protože jsem na něm ještě nebyla a moc jsem nevěděla, co očekávat. Bylo to ale fakt super. :)) Dala jsem si French toast a horkou čokoládu. No teda, myslela jsem, že to vypadá uplně jinak a hlavně, že to jinak chutná. Nevím ani k čemu to přirovnat, nebylo to ani sladký, ani slaný, ale něco mezitím. Takový nasládlý, no nevím. :D Ale důležitý je, že mi to chutnalo. :) Susana si dala nějakou vaječnou omeletu s Fetta cheesem. :) Prý jí to taky moc chutnalo, měla asi trojnásobnou porci než já a všechno snědla. :D Po zdařilém jídle a posezení jsme se vydaly metrem na Union Square do Barnes & Noble, jen tak pokoukat po knížkách a pokecat. Většinu času jsme spíš prokecaly, než že by jsme koukaly po knížkách, ale našla jsem tam knížku o Praze a Český republice, tak si jí hned vzala, že se do ní podívá. Byla z toho uplně nadšená. No ale co jsem tam ještě našla, hrozný mraky průvodců o Praze, fakt několik, kdo by to řekl že jo. :) Pak teda nechápu, proč ale tolik američanů neví, co to je Česká republika. Po asi dvou dalších hodinách, kdy jsme pokukovaly, pročítaly a všechno, jsme se rozloučily v metru a každá šla svou cestou. :) Byl to opravdu zdařilej víkend a hlavně zdařila neděle a můj první brunch. :)Večer potom přišlo na řaru zmiňované Grammy Awards!! Jako skvělý, to se u nás na slavíkách nezažije! :D Adele vyžrala, co mohla! :)) Byla tam hromada vystoupení.. víc než samotnýho vyhlašování, ale bylo to fakt super! :)) Za 14 dní Oscary!! HOHO! :)