"Uč se z chyb. Neúspěch je součástí úspěchu." (Robert Kiyosaki)

Škola, Super Bowl, nákupy, zvratky, první brunch a Grammy!

13. února 2012 v 20:31 |  Život v New Yorku (3)
Tak zase po dlouhé době. :/ Vím, že to tu poslední dobou hodně zanedbávám, ale já hrozně nerada píšu krátký články a tady se zkrátka neděje tolik věcí, co bych mohla zmínit, a nebo o nich napsat, tak to radši později shrnu všechno najednou, aby toho bylo víc a vy jste si víc početli. :))
No můj 8. týden tady začal velmi dobře, na začátku týdne mi přišel balíček od naší Mišulky (http://misuleinusa.blog.cz/), kde bylo spousty dobrot, jako například pudinky, horalky, tatranka, trojhránky, bon pari a mnoho dalšího, nedůležitější ale samozřejmě Kindre Bueno!! Mňami! Hrozně moc mě to potěšilo a další den mi přišel od ní ještě pohled z Holýšova (prej komunistickej nebo co to říkala :D), ale opravdu krása. :) Týden proběhl naprosto v pořádku a nebyl vůbec žádnej problém ani nic takovýho. Krom toho, že jsem trošku víc pracovala, což mě nezabilo že jo. :)) Co mě ale potěšilo bylo, že nějak ve čtvrtek jsem se zakecala s HM, která byla na nějakým sezení se Serenou Williams, tak mi vyprávěla a pak mi říká něco ve smyslu, že se zrovna teď bavili s HD v autě, jak jsou se mnou hrozně moc spokojený, jak dobře vycházím se Stellou, jak se jí věnuju, a že jsou moc rádi, že mě mají. :) To bylo fakt hezký. :)
V sobotu mě jako každý víkend čekala škola, ve škole to bylo opravdu super, hrozně mě to tam baví a jsou tam moc super holky (teda ty, s kterýma se bavím). :)) Jedna holčina, jmenuje se Susana a zná se dokonce s naší Kamčou-Helčou (http://helena-dibiagini.blog.cz/, což jsme zjistily úplnou náhodou, ale bylo to super a zasmály jsme se tomu, tak je svět opravdu malej. :)) Je hrozně fajn, ale zpátky k věci, pozvala mě na narozeniny na další sobotu, ale jelikož mně není 21, tak jsem nemohla jít, tak mi navrhla, že bychom si mohly dát alespoň brunch potom v neděli. To jsem samozřejmě souhlasila, protože každá příležitost mluvit víc a víc anglicky, poznat nový lidi a jídla, je dobrá. :)) Ve škole jsme jinak ten den řešili frázový slovesa a idiomy a byla jsem na sebe hrozně pyšná, že z tý oboustranný A4, kde bylo vždycky frázový sloveso a k tomu příklad ve větě, tak jsem nevěděla tak asi 5. :)
V neděli jsem měla jako už skoro tradičně sraz s Barčou. Tentokrát jsme byly domluvený, že místo do Walmartu a tam poblíž, zajedeme do Kmartu na kukačku. V Kmartu jsem já osobně ještě nebyla a Barča tam byla minulý víkend, tak říkala, že tam má vyhlídnutý laky na nehty a kdesi cosi, tak jsme jely. Já řídila a je to dál, než jsem zvyklá všude jezdit, ale krásně jsem to zvládla. :)) První zastávka byla ve Starbucksu, kterej jsem poprvé viděla, jakože samostatnou budovu a dost se to podobalo mekáči. Potom jsme tedy pokračovaly do Kmartu, já hrdinka říkám, je teplo, nebudu s sebou tahat bundu (ještě jsme musely kus jít pěšky.. nebo musely, chtěly jsme se projít) a řeknu Vám, ono to jenom vypadalo, že je teplo, já málem umrzla, než jsme tam došly. :D Strávily jsme tam takový dobrý dvě hodiny, všechno prolezly, nahrabaly si plnej košík, ale u pokladny jsme to obě zredukovaly. :) Já teda extrémně, abych zas tolik neutrácela a hlavně jsem věděla, že ještě pojedeme do TJ Maxxu a tam mi bylo jasný, že něco koupím. :D Taky, že jo.. tričko Converse za 10 dolarů, no nekup to že jo. :D Viděla jsem tam teda ještě krásný sluneční brýle Michael Kors za 20 dolarů, ale po nákupu v Kmartu a s mým šetřením jsem na ně už neměla, ale možná to byl osud, kdo ví. :D Kdyžtak je koupím příště, pokud je budou ještě mít. :) Domů jsem přijela těsně před šestou hodinou, tak si říkám, kouknu na Super Bowl, ale jelikož tady máme jenom jednu televizi v obýváku, na kterou se nekouká, pokud je tu Stella, tak jsem měla smůlu. :/ Fakt jsem hrozně chtěla koukat, když hráli New York Giants, ale bohužel. Měla jsem aspoň internet a kontrolovala výsledky. Naštěstí hoši vyhráli!! :))

V pondělí jako vždy pracovala HM z domova a tak jsme si tak povídaly přes den a ona se mě zeptala, jestli přemýšlím, že bych prodloužila. Tak jsem jí řekla, že samozřejmě přemýšlím, ale že se mi honí v hlavě spoustu dalších možností, jako studium tady, pracovat tady, vrátit se zpátky a jít do školy, vrátit se zpátky a pracovat. Je toho fakt moc a moje hlava to zatím nějak nezvládá, pořád mám dny, kdy bych se nejraději sebrala a jela domů, ale na druhou stranu mám i dny, kdy bych tu chtěla za každou cenu zůstat. Je to těžký rozhodování, ale snad se rozhodnu správně. :) Jsem tu u nich sice spokojená, až na pár výjimek, ale pořád to neznamená, že kdybych prodloužila, tak u nich. ;) No ale abych konečně zmínila jednu z mých krizí tady nebo jak to nazvat, jejich přehnanou péči. V pondělí, když jsem skončila, tak jsem ještě nějakou dobu byla nahoře s HM, pak jsem se šla vykoupat a ona mezitím šla uložit Stellu. Skoukla jsem Ulici, od 8 začínaly Gossip Girl, tak jsem šla nahoru koukat a jakmile jsem sešla dolů, sedla jsem si k počítači, tak HM přijde a říká: "Míšo, můžeš jít na chvíli nahoru ke Stelle?" .. tak jsem si tak říkala.. tvl co se zase děje! No ale zvedla jsem se a hned jsem šla. Ona Stellu v ruce a byla poblitá. No tak říkám, co se stalo a ona.. no běž se podívat, tak jdu do pokoje a tam HD svlíkal prostěradlo z postýlky a ukazuje mi kousky avocada, který jsem jí odpoledne dávala (dávám jí ho snad každej týden a nikdy nebyl problém). Hned jsem dostala přednášku, že na kousky jí to dávat nemůžu, že jako to nestráví a kdesi cosi a přitom HM mi sama odpoledne říká, abych jí to nakrájela na kousky. Navíc v sobotu jí dávala avocado ona a taky na kousky a problém nebyl. Podle mě jí spíš nesedlo kiwi s cereáliema, co měla k večeři, ale to je jedno. Šla jsem tedy dolů, šla na skype s Terezkou (http://terynainusa.blog.cz/), jako každý den.. kecáme, kecáme a najednou zas HM: "Míšo, můžeš prosím tě ještě na chvíli nahoru?" a jen Terka v tom Skypu.. ajéje. :D No tak jsem šla do kuchyně, tam nikdo, jdu teda nahoru a kouknu do pokoje a celej koberec zeblitej (omlouvám se za výraz, ale naprosto to vystihuje). Jdu teda dolů a ona na mě, že jako Stella zase zvracela a jako tak a tak. Tak jsem se jakože omluvila, že jsem nechtěla, aby si ublížila a takový a tak jsem byla poslána normálně spát. Samozřejmě moje nálada byla zase na bodu mrazu a to byl zase jedne z těch dnů, kdy jsem se chtěla sebrat a jet domů, ale díky Terce, jsem to zvládla a přežila. Už jsem to zase já, ta usměvavá Míša! :)) Celý týden byl potom už ok. Neřešilo se nic ani tak. :) Hlavně co přispělo k mojí dobrý náladě, tak bylo to, že mi přišel balík od rodičů! Nebyl to vůbec balíček, ale pořádnej BALÍK!! :D Vážil skoro 7 kilo!! Bylo tam hodně věcí, o který jsem si řekla, jakože na pečení a vaření, potom moje časopisy, co mám na ně předplatný u nás, cukrovíčko od babičky a štáva v pytlíčkách!! Mňami!! :))
V pátek se měla stavit dopoledne Barča na kávičku, ale špatně jsme se domluvily a tak z toho nakonec nějak samo sešlo. Večer jsme ale jely alespoň do Starbucksu a pokoukat po Barnes & Noble. Ten Starbucks je přímo uprostřed toho, je to super. Můžete si vzít prostě knížku, přečíst jí tam a nemusíte si jí koupit. :) No ale to je vedlejší. Jely jsme jenom na chvíli, aby jsme se tenhle týden vůbec viděly, protože Barča zase pak jela pařit s holkama a já ráno vstávala do školičky. ;)
V sobotu mě tedy jako tradičně každou sobotu čekala škola. :) Bylo to v pohodě, sice jsem první hodinu tak trošku usínala a zrovna moc nevnímala, ale druhá polovina byla super. Byli jsme rozdělený do skupin.. nebo tedy na dvě skupiny a jedna skupina měla obhájit Babyboxy a druhá skupina (MY), měla mít názory proti babyboxům. No řeknu Vám, v naší skupině jsem se tam skoro s jednou holkou pohádala. :D Ale pak to bylo ještě ostřejší, když jsme už měli zahájit diskuzi. :D Všichni se překřikovali a tak, bylo to super a člověk zjistil, jakej na to má každej pohled. :) Po škole jsem rychle mazala na metro, abych se mohla stavit v Modell's naproti Grand Central, protože jsem věděla, že tam mají všechno možný od mávajících rukou, po trička s Giants a tím jejich sloganem: Super Bowl Champions a tak. No samozřejmě jsem si koupila tričko (vědět, že je za poloviční cenu, vezmu si dvě) a tu mávající pracku. Je to fakt super a myslím, že dobrá památka. :) Zbytek soboty proběhl v poklidu a po dlouhé době na Facebooku s mojí milovanou Týnuškou a na skype s Miškou a Terkou. :))


V neděli mě čekal už zmiňovaný brunch. Byla jsem hrozně natěšená, protože jsem na něm ještě nebyla a moc jsem nevěděla, co očekávat. Bylo to ale fakt super. :)) Dala jsem si French toast a horkou čokoládu. No teda, myslela jsem, že to vypadá uplně jinak a hlavně, že to jinak chutná. Nevím ani k čemu to přirovnat, nebylo to ani sladký, ani slaný, ale něco mezitím. Takový nasládlý, no nevím. :D Ale důležitý je, že mi to chutnalo. :) Susana si dala nějakou vaječnou omeletu s Fetta cheesem. :) Prý jí to taky moc chutnalo, měla asi trojnásobnou porci než já a všechno snědla. :D Po zdařilém jídle a posezení jsme se vydaly metrem na Union Square do Barnes & Noble, jen tak pokoukat po knížkách a pokecat. Většinu času jsme spíš prokecaly, než že by jsme koukaly po knížkách, ale našla jsem tam knížku o Praze a Český republice, tak si jí hned vzala, že se do ní podívá. Byla z toho uplně nadšená. No ale co jsem tam ještě našla, hrozný mraky průvodců o Praze, fakt několik, kdo by to řekl že jo. :) Pak teda nechápu, proč ale tolik američanů neví, co to je Česká republika. Po asi dvou dalších hodinách, kdy jsme pokukovaly, pročítaly a všechno, jsme se rozloučily v metru a každá šla svou cestou. :) Byl to opravdu zdařilej víkend a hlavně zdařila neděle a můj první brunch. :)Večer potom přišlo na řaru zmiňované Grammy Awards!! Jako skvělý, to se u nás na slavíkách nezažije! :D Adele vyžrala, co mohla! :)) Byla tam hromada vystoupení.. víc než samotnýho vyhlašování, ale bylo to fakt super! :)) Za 14 dní Oscary!! HOHO! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Virgínia Rodrigues Virgínia Rodrigues | E-mail | 14. února 2012 v 16:18 | Reagovat

Dear Blogger,

We have just released the results of the IX12 blog competition. We had 239 participating blogs this year and unfortunately you didn't make the top 100 list. Nonetheless, we are proud of every blogger sharing his or her experience on living abroad! We have read many wonderful stories and wish we could switch with you. Keep on blogging!

You can find the results here:
http://en.bab.la/news/top-100-international-exchange-experience-blogs-2012

Best,

Virgínia Rodrigues
on behalf of bab.la and Lexiophiles team

2 Iva Kratochvílová Iva Kratochvílová | Web | 14. února 2012 v 22:47 | Reagovat

ahojda Mišul, co by dup tam s Anet sme, tak nás čekeeeeej a nemůžu se dočkat ;)) btw. moje nabídka stále platí ;)

3 Mišul Mišul | E-mail | Web | 15. února 2012 v 3:14 | Reagovat

No ani nevíš, jak se na Vás těším, holky!! :) Jinak pořád přemýšlím, ale asi o ničem nevím. Co mi tu fakt chybí, je šťáva. :D Ale to je těžký a na nic! :// Spíš přemýšlím o něčem na sebe, když už začne být teplo! :))

4 Mish Mish | Web | 15. února 2012 v 10:03 | Reagovat

V Ámerice nevedou Kinder Bueno :D:O?

5 Mišul Mišul | E-mail | Web | 15. února 2012 v 19:29 | Reagovat

Tady Kinder nevedou vůbec! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama